mobile
REKLAMA

W Warszawie łatwiej założysz żłobek

Lokale użytkowe, spełniające odpowiednie wymagania, będą w pierwszej kolejności i za niższe stawki wynajmowane podmiotom zakładającym niepubliczny żłobek. To kolejne rozwiązanie w stolicy, dzięki któremu zwiększy się liczba miejsc opieki dla najmłodszych.
 

inf. pras.
TAGI
W Warszawie łatwiej założysz żłobek

Lokale użytkowe będące własnością m.st. Warszawy, spełniające określone warunki, w pierwszej kolejności wynajmowane będą na żłobki. Burmistrzowie dzielnic zostali zobligowani do organizacji konkursów profilowanych na prowadzenie żłobków. Stawki wywoławcze w konkursach będą preferencyjne, a ich maksymalna wysokość nie może przekroczyć trzykrotności kosztów utrzymania lokalu w nieruchomości. Podmioty chcące prowadzić żłobek nie będą musiały w konkursach rywalizować z przedsiębiorcami prowadzącymi inną działalność. Dodatkowym udogodnieniem dla tej grupy jest zmniejszenie kaucji za lokal do wysokości dwumiesięcznego czynszu oraz opłat za dostawę mediów. W innych przypadkach kaucja wynosi równowartość trzymiesięcznych opłat. Zapisy nowego zarządzenia nr 1436/2017 Prezydenta m.st. Warszawy były tworzone w uzgodnieniu ze środowiskiem podmiotów prowadzących prywatne żłobki.

W Warszawie do rejestru żłobków i klubów dziecięcej jest wpisanych 325 placówek. Trzynaście z nich przystąpiło do konkursów organizowanych przez miasto i dzięki temu rodzice ponad 300 dzieci ponoszą w nich taką samą opłatę jak w publicznych żłobkach.

 

Coraz więcej miejsc w żłobkach

W stolicy systematycznie przybywa miejsc dla najmłodszych warszawiaków. Dzieje się tak dzięki budowie i modernizacji żłobków, wykupie miejsc w niepublicznych placówkach oraz zatrudnianiu opiekunów dziennych. Jesienią będziemy zapewniać 7139 miejsc dla najmłodszych - miasto będzie dysponowało 6688 miejscami w żłobkach miejskich, do tego dochodzą miejsca wykupione w żłobkach niepublicznych i u opiekuna dziennego. Zlecamy organizację opieki w formie żłobka w 13 niepublicznych placówkach na 316 miejsc. Dodatkowo zatrudniamy 27 dziennych opiekunów, którzy sprawują opiekę nad 135 dziećmi. Jeszcze w tym roku powinna zakończyć się budowa żłobka na Pradze-Południe dla 150 dzieci.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda