mobile

Warszaw bez samochodów?

Liczba mieszkańców polskich miast wzrasta, a wraz z nią liczba samochodów na ulicach. Już dziś na 1000 warszawiaków przypada ponad 921 pojazdów, a samochody szukające miejsca do zaparkowania generują ponad 30% ruchu w centrach miast. Powoduje to coraz większą presję, aby powstawały nowe przestrzenie parkingowe. Jednak miasta nie są z gumy – nie da się w nieskończoność zwiększać liczby miejsc parkingowych.

inf. pras.
Warszaw bez samochodów?

Zespół Doradców Gospodarczych TOR przygotował raport, który analizuje politykę parkingową w Polsce i stawia konkretne postulaty, by pomóc polskim miastom złapać oddech. Jednym z możliwych rozwiązań jest wykorzystanie na szerszą skalę rozwiązań z obszaru gospodarki współdzielenia. Już ponad 31% warszawiaków korzysta z Ubera lub innych, podobnych aplikacji, a 66% mieszkańców miasta uważa, że aplikacje do zamawiania przejazdów mogą ograniczyć liczbę aut na ulicach.

 

Wykorzystując dane z raportu jak również z innych źródeł, m.in. raportu przygotowanego przez ORB International w 10 europejskich miastach, Uber stworzył stronę, która odpowiada na pytanie jak mogłoby wyglądać miasto (w tym wypadku Warszawa), w której samochody i parkingi nie przytłaczają przestrzeni miejskiej. Przykład poniżej:

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko