mobile

Warszawa bez barier

Stołeczny ratusz zapowiedział usunięcie blisko 100 istniejących barier architektonicznych, które stale utrudniają poruszanie się po warszawskich ulicach. Na ten cel zarząd poszczególnych dzielnic przeznaczy ponad milion złotych.

Redakcja / fot. pixabay
Warszawa bez barier

Zarząd miasta systematycznie usuwa z ulic architektoniczne przeszkody, aby wszyscy warszawiacy mogli komfortowo poruszać się po całym mieście. W tym roku zapowiedziano metamorfozę blisko stu miejsc. Projket usuwania barier powstał kilka lat temu we współpracy stołecznego ratusza, Warszawskiej Mapy Barier wraz z urzędami dzielnic i Zarządem Dróg Miejskich. Zaplanowano remont nawierzchni, krawężników oraz wymianę zniszczonych elementów infrastruktury drogowej.

W projekcie udział wezmą Ochota, Rembertów, Śródmieście, Ursynów, Wawer, Wesoła i Włochy, które wskazały do likwidacji 63 bariery. Dzielnica Rembertów zajmie się m.in. ul. Roty, Szewską i Magenta. W Śródmieściu zaplanowana jest przebudowa przejść dla pieszych m.in. przy ul. Foksal, Sowiej i Górskiego. W Wesołej modernizacji zostanie poddana ul. Chodkiewicza, przy której znajduje się przedszkole i lodowisko. Na Ursynowie zmiany obejmą ul. Braci Wagów i Kiedacza. Modernizację przejdzie również ul. Pruszkowska i Barska na Ochocie oraz ul. Promienista i Lechicka we Włochach.

Metro Pole Mokotowskie
W tym roku zaplanowano przebudowę skrzyżowania al. Niepodległości i ul. Batorego. Po jego północnej części pojawi się nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów, a kierowcy zyskają wydzielone fazy do skrętu w lewo z al. Niepodległości w obu kierunkach. Dodatkowo wybudowane zostaną naziemne dojścia do przystanków tramwajowych znajdujących się nad stacją metra Pole Mokotowskie.
 

Trasa Łazienkowska
Zmianie ulegnie również Plac Na Rozdrożu. Zaplanowano budowę wind na przystanki autobusowe znajdujące się na Trasie Łazienkowskiej, przebudowę schodów i samych przystanków, a także wytyczenie brakującego przejścia dla pieszych po zachodniej stronie Al. Ujazdowskich, przez wlot ul. Koszykowej. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.


W ostatnich latach do potrzeb osób z niepełnosprawnością zostało przystosowanych ok. 250 przystanków Warszawskiego Transportu Publicznego. W tym roku ZTM planuje budowę 17 nowych przystanków oraz remont trzech pętli  i ponad 30 przystanków. Kontynuowane będą także prace związane z dostosowaniem stacji I linii metra do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

źródło: Urząd m.st. Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda