mobile
REKLAMA

Warszawa leży nad Wisłą!

To już w najbliższą sobotę! 9 września odbędzie się najbardziej wyczekiwane wiślane wydarzenie roku, czyli Święto Wisły. Program obejmuje szereg wydarzeń na wodzie oraz na lądzie, a punktem kulminacyjnym będzie, tradycyjna już, wieczorna parada łodzi. Hasłem przewodnim jubileuszowej, dziesiątej edycji wydarzenia jest Rok Rzeki Wisły.

inf. pras.
TAGI
Warszawa leży nad Wisłą!

Za nami ponad osiem miesięcy Roku Rzeki Wisły. Myślę, że w tym czasie udało nam się, przypomnieć mieszkańcom jak różnorodna i piękna jest Wisła, a także jak wiele uroku dodaje Warszawie – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Teraz przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment obchodów Święto Wisły. Atrakcje czekać będą przez cały dzień zarówno na wodzie, jak i lądzie, a na finał odbędzie się wieczorna parada łodzi, którą niewątpliwie najprzyjemniej będzie obserwować z nowo otwartych bulwarów – dodaje.

 

Wyjątkowy Rok Rzeki Wisły stał się szczególną okazją realizacji działań, które zwracają uwagę na rolę, jaką rzeka pełni w naszym ekosystemie, a także promują jej unikatowe walory. Dlatego też przez cały rok w Warszawie prowadzone były i są inicjatywy promujące korzystanie z uroków królowej polskich rzek, a oferta wiślanych aktywności dla warszawiaków i odwiedzających stolicę gości cały czas się poszerza. Dzięki finansowemu wsparciu miasta stołecznego Warszawy, mieszkańcy mogą m.in. bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach, tematycznych spływach kajakowych czy rejsach po rzece.

 

Największą atrakcją stołecznych obchodów Roku Rzeki Wisły, a zarazem szansą poznania oferty wiślanych aktywności, będzie obchodzone od dziesięciu lat Święto Wisły. Jego tegoroczna edycja odbędzie się już w najbliższą sobotę, 9 września.

 

Atrakcje czekać będą przez cały dzień, a rozpoczną się już we wczesnych godzinach porannych od rejsów i spływów po Wiśle. Dzięki dużemu zaangażowaniu wiślanych organizacji pozarządowych każdy znajdzie dla siebie ciekawą propozycję spędzenia czasu na rzece i na jej nabrzeżach.  W programie wydarzenia znalazły się m.in. rejsy drewnianymi łodziami, motorówkami oraz innymi jednostkami pływającymi, na co dzień po rzece, ale nie zabraknie również wiślanych animacji. Te odbywać się będą na bulwarze generała George’a Smitha Pattona i rozpoczną się o godz. 13.00.

 

Po raz pierwszy w ramach Święta Wisły odbędzie się parada syren – opowiada Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy. Na autora lub autorkę najciekawszego przebrania czeka nagroda oraz zaszczyt poprowadzenia wieczornej parady łodzi, która jest punktem kulminacyjnym wydarzenia – dodaje.

 

Na stoisku zlokalizowanym w pobliżu Muzeum Sztuki Nowoczesnej będzie można samodzielnie lub z pomocą animatorów wykonać strój syreny.

 

Finałowym punktem Święta Wisły będzie parada kilkudziesięciu oświetlonych jednostek, które przepłyną odcinek od mostu Gdańskiego do mostu Świętokrzyskiego, a następnie spłyną do Portu Czerniakowskiego. Statki będzie można podziwiać m.in. z nowych bulwarów, które będą stanowił idealny punkt widokowy. Start parady o godz. 19.30.

 

Święto Wisły to idealna okazja, aby razem z rodziną i przyjaciółmi spędzić czas nad rzeką, dlatego też przez cały dzień na brzegach Wisły, odbywać się będą liczne aktywności i animacje. Czekać będą m.in. strefa edukacji wodnej, atrakcje sportowe, doroczny Bieg Wisły oraz specjalnie zaplanowane na tę okazję spacery, których organizatorem jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko