mobile

Warszawa podnosi standard mieszkań komunalnych

Już od ponad dziesięciu lat Warszawa doposaża budynki w system centralnego ogrzewania. Jest to jeden ze sposobów miasta na walkę z zanieczyszczeniem powietrza. Do tej pory udało się przyłączyć do sieci ciepłowniczej ponad 5,5 tys. lokali mieszkalnych.

Informacja prasowa
Warszawa podnosi standard mieszkań komunalnych

– Czyste powietrze i coraz lepsze warunki lokalowe warszawiaków to nasze priorytety, dlatego bardzo się cieszę, że w ostatnich latach dzięki miejskim staraniom udało się przyłączyć aż 304 budynki do sieci ciepłowniczej – mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy, nadzorująca miejską politykę lokalową.

Warszawa przystąpiła do programu Ciepło sieciowe w budynkach komunalnych, realizowanego w ramach Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem m.st. Warszaw, który po raz pierwszy określił kierunek i plany miasta dotyczące poprawy stanu i wyposażenia technicznego budynków oraz miejskich lokali. W ciągu najbliższych dwóch lat planowane jest podłączenie kolejnych 74 budynków z blisko 1,5 tys.  lokali mieszkaniowych. Na ten cel z budżetu miejskiego zostanie przeznaczone ponad 18 mln złotych. 

Program Ciepło sieciowe w budynkach mieszkalnych zakłada sukcesywne doposażanie miejskich nieruchomości w instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody, czyli jednolity, ekologiczny, bezpieczny i komfortowy system z sieci miejskich.

Do dzisiaj w ramach programu przyłączono do sieci ciepłowniczej łącznie 304 budynki, czyli dokładnie 5573 lokali. A miasto wydatkowało na ten cel środki w wysokości ponad 86 mln zł – podkreśla Aldona Machnowska-Góra.

W ostatnich latach program objął siedem dzielnic: Bielany, Mokotów, Ochotę, Pragę-Południe, Pragę-Północ, Targówek i Żoliborz, w których doposażone zostało w centralne ogrzewanie 91 budynków z 1630 lokalami. Natomiast w 2015 r. cele programu zostały powiązane ze Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 r. i umożliwiły zintensyfikowanie działań w trzech kluczowych dzielnicach: Pradze-Południe, Pradze-Północ i Targówku. Umożliwiło to przyłączenie do miejskich sieci aż 213 budynków z 3943 lokalami.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda