mobile
REKLAMA

#WarszawaDlaAleppo #KoncertDlaSyrii

W środę, 17 maja o godz. 19.00 (Teatr Dramatyczny, pl. Defilad 1) zapraszamy przedstawicieli mediów na koncert charytatywny pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy, podczas którego zabrzmi muzyka w wykonaniu światowej sławy Orkiestry Sinfonia Varsovia.

informacja prasowa
TAGI
#WarszawaDlaAleppo #KoncertDlaSyrii

Celem koncertu jest pomoc podopiecznym szkoły w Bire. Placówka, położona na pograniczu syryjsko-libańskim, jest dla dzieci i młodzieży jedyną szansą na uzyskanie dostępu do edukacji i podniesienia kwalifikacji zawodowych.

Tego wieczoru Orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Jacka Kaspszyka wraz z solistką, Iwoną Sobotką, wykona III Symfonię op. 36 "Symfonia pieśni żałosnych" Henryka Mikołaja Góreckiego. Społecznymi ambasadorami wydarzenia są: Anna Prus, Karolina Nowakowska, Grzegorz Jarzyna, Jacek Rozenek, Żora Korolyov, Darek Malejonek. Więcej informacji o wydarzeniu i możliwym wsparciu na stronie http://www.um.warszawa.pl/aleppo/ oraz na FB.

Przedstawiciele mediów zainteresowani udziałem w koncercie proszeni są o wysłanie zgłoszenia na adres jmichalak@um.warszawa.pl do poniedziałku, 15 maja. Wejście na koncert za okazaniem ważnej legitymacji prasowej.

Warszawa i jej mieszkańcy nie pozostają obojętni na międzynarodowy apel o pomoc.

Warszawa włączyła się aktywnie w finansowe wsparcie mieszkańców Aleppo. Trwający od pięciu lat konflikt zbrojny pochłonął blisko pół miliona ofiar, 1,4 mln osób zostało rannych.  Intensywne walki sprawiły,  że ponad 10 milionów Syryjczyków zostało zmuszonych do ucieczki ze swoich domów.

Zbiórka pieniędzy do puszek podczas spektakli, koncerty charytatywne, przekazywane dochody z wybranych wydarzeń - stołeczne instytucje kultury, nie pozostały obojętne na dramat Aleppo. Do tej pory w pomoc potrzebującym włączyły się: Teatr Ateneum, Teatr Baj, Teatr Lalek Guliwer, Teatr Komedia, Teatr Kwadrat, Teatr Lalka, Nowy Teatr, Teatr Ochoty, Teatr Powszechny, Teatr Muzyczny Roma, Teatr Scena Prezentacja, Teatr Syrena, Teatr Współczesny, TR Warszawa, Orkiestra Sinfonia Varsovia, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Polin.

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu pobiegli w ramach akcji „#BiegamDobrze dla Aleppo” wokół Pałacu Kultury i Nauki. Swoim czynem nie tylko wyrazili solidarność z ofiarami wojny domowej, ale również wsparli potrzebujących finansowo. Również uczestnicy Bal Mistrzów Sportu Warszawy mieli okazję dołączyć się do pomocy Aleppo poprzez przekazanie datków podczas wydarzenia.

Konflikty zbrojne i związane z nimi tragedie ludzkie przypomnają o potrzebie wzajemnego zrozumienia mimo dzielących nas różnic, szacunku, tolerancji - na stronie stołecznego Biura Edukacji zamieszczone zostały scenariusze lekcji poświęconych Aleppo i sytuacji uchodźców. Trwa również praca nad projektem Biura Edukacji i Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) dotyczącego edukacji i pomocy dzieciom na miejscu.

Gdzie szukać informacji, jeśli chcemy dokonać darowizny?

W komunikacji miejskiej od grudnia 2016 r. oraz w galerii na stacji metra Świętokrzyska wyświetlane są spoty informujące o możliwości wpłaty pieniędzy na konto wybranej organizacji: PAH, PCPM, Fundacja Wolna Syria i Caritas.

Więcej informacji na stronie http://www.um.warszawa.pl/aleppo/

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko