mobile
REKLAMA

Warszawiacy przeciw rakowi

Zbliża się Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji na terenie Warszawy będą organizowane projekty profilaktyczno-edukacyjne. Wydarzenia określane jako Biała Sobota odbędą się już 2 lutego.

Aneta Kądzielska
Warszawiacy przeciw rakowi

Przebadać się będzie można m.in. w Centrum Profilaktyki Nowotworów, które znajduje się przy ul. Roentgena 5. Lekarze będą przyjmowali pacjentów między godziną 9.00 a 14.00. Badania skierowane są do ubezpieczonych mieszkańców Warszawy i okolic.

Kobiety między 25 a 59 rokiem życia, które nie wykonywały w ciągu ostatnich 3 lat cytologii, będą mogły skorzystać z badania cytologicznego. Na badanie mammografii organizatorzy zapraszają kobiety w wieku 50-69 lat, które w ostatnich 2 latach nie przechodziły badań profilaktycznych. Panie ze Stowarzyszenia Amazonki Centrum będą uczyły na fantomach samobadania piersi.

Oprócz badań skierowanych do kobiet odbędą się również inne konsultacje i porady. Będzie można dowiedzieć się jak pomóc sobie rzucić palenie oraz skorzystać z porady dietetyków z Instytutu Żywności i Żywienia. Dostępne będą także badania zmian skórnych, przeprowadzane dermatoskopem, badania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia.

Do rejestracji na badania konieczny jest dowód osobisty. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 546 31 12

Źródło: coi.pl

Zdjęcie: cozl.eu

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda