mobile
REKLAMA

Warszawiak zwycięzcą plebiscytu "Nieprzeciętni 2019"

We wtorek 18 czerwca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu „Nieprzeciętni 2019” radiowej Czwórki. Spośród dziesięciorga finalistów internauci, oddając w sumie 60 tys. głosów, wybrali „Nieprzeciętnego 2019”. Został nim Michał Duchniewicz, 18-letni naukowiec i działacz społeczny z Warszawy. Wieczór uświetnił koncert Meli Koteluk, która w tym roku zasiadała w jury plebiscytu.

Informacja prasowa/ fot. Tomasz Bielecki
TAGI
Warszawiak zwycięzcą plebiscytu "Nieprzeciętni 2019"

Gala finałowa plebiscytu „Nieprzeciętni 2019”odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Wieczór poprowadzili dziennikarze Czwórki: Katarzyna Dydo-Rosłoń i Kuba Marcinowicz.

Przede wszystkim chciałbym podziękować słuchaczom. Mam nadzieję, że to, co sobą reprezentuję, to faktycznie jest to, na co głosowaliście. Myślę, że na pewno jest więcej takich osób jak ja, które warto pokazać. Zależy mi na tym, aby takie osoby mogły wyjść do przodu i pokazać się. Na razie to początek, zobaczymy jak będzie za dziesięć lat – mówił wzruszony laureat.

 

Michał Duchniewicz (18 L.) to instruktor, młody naukowiec i działacz społeczny. W 2018 roku Prezydent “Staszica” (przewodniczący samorządu uczniowskiego w XIV LO w Warszawie). Laureat ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej, laureat innowacyjnego programu naukowo-edukacyjnego Adamed SmartUP i stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W tym roku otrzymał wyjątkową ofertę studiowania medycyny na uniwersytecie w Cambridge. W wakacje pracuje jako instruktor windsurfingu w Chałupach. Na półwyspie aktywnie wypoczywa – ćwiczy, uczy, a gdy tylko powieje trochę mocniej błyskawicznie “wbija się w piankę” aby popływać na wind i kitesurfingu. Czasem, ku zaskoczeniu przechodniów, wsiada na swój ulubiony środek transportu – monocykl. Gdy nikt nie patrzy, lubi potraktować kuchnię jak laboratorium: gotuje wymyślne potrawy i robi wino (twierdzi, że inspirację zawdzięcza pewnemu nauczycielowi chemii). Sam o sobie mówi: “Staram się pokazać, że można być człowiekiem nauki, będąc równocześnie świetnie rozwiniętym społecznie i fizycznie. Dzisiaj jestem instruktorem i sam dużo się uczę, a jutro kto wie?”

Źródło: Agencja Promocji Polskie Radio SA

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda