mobile

Warszawianki wicemistrzyniami Europy w olimpijskiej odmianie rugby!

Reprezentacja Polski w olimpijskiej odmianie rugby po raz pierwszy w historii ukończyła mistrzostwa Europy na drugim miejscu. W siedmioosobowej drużynie znalazły się aż trzy reprezentantki Legii Warszawa.

Informacja prasowa
Warszawianki wicemistrzyniami Europy w olimpijskiej odmianie rugby!

Jest to ogromny sukces polskiego, kobiecego rugby. Jestem dumna, że miasto stołeczne Warszawa ma takie zawodniczki. Jeszcze raz gratuluję wyników i życzę dalszych sukcesów – powiedziała Renata Kaznowska, wieceprezydentka m.st. Warszawy

Drużyna kobiet walczyła o ten tytuł w dwóch turniejach, które składają się na ostateczną klasyfikację. Pierwszy rozgrywany był w Lizbonie i tam Polki zajęły czwarte miejsce, natomiast w Moskwie, gdzie odbył się drugi turniej, polska reprezentacja zajęła drugie miejsce. Pierwsze miejsce zajęła drużyna rosyjska, a trzecie hiszpańska. W meczach decydujących o miejscu na podium Polska pokonała Szkocję, zremisowała z Hiszpanią, a uległa Rosji.

W siedmioosobowej drużynie występującej na turniejach w Lizbonie i Moskwie, wzięły udział aż trzy reprezentantki Legii Warszawa Sekcji Rugby: Tamara Czumer, Marta Nowosz oraz Aleksandra Lachowska.

Warszawianki mają na swoim koncie więcej sukcesów. W lipcu reprezentacja Polski do lat 18 w olimpijskiej odmianie rugby siedmioosobowego rozegrała w Gdańsku turniej Mistrzostw Europy w grupie Trophy. Wśród reprezentantek wystąpiły aż cztery zawodniczki z warszawskich klubów. Z AZS AWF Warszawa – Jagoda Szafaryn, Aleksandra Sulisz oraz Julia Sadowska, Natalia Szynawa z RC Legia Warszawa. Reprezentacja Polski kobiet do lat 18 uplasowała się na pierwszym miejscu w Mistrzostwach Europy w grupie Trophy, uzyskując awans do najlepszej 12 w Europie!

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda