mobile

Warszawska Parada Rowerowa

Po raz drugi ulicami miasta stołecznego przejedzie Warszawska Parada Rowerowa. Miłośnicy dwóch kółek spotykają się dzisiaj o godz. 13:00 pod pomnikiem w Parku im. Józefa Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej. Stąd mieszkańcy wyruszą w kierunku ul. Górczewskiej. Organizatorzy połączyli w ten sposób dwie wolskie imprezy: Warszawską Paradę Rowerową i Święto Kolonii Wawelberga.

Marcin Kalicki
Warszawska Parada Rowerowa

Podczas parady odbędzie się konkurs na najciekawszą stylizację w dwóch kategoriach: dorośli i dzieci, a jego zwycięzcy mogą liczyć na nagrody. Nie zabraknie też pamiątkowych zdjęć i dobrego humoru. Przebranie i przystrojenie roweru będzie mile widziane, ale nie jest konieczne. Organizatorzy zapewnią możliwość przystrojenia roweru na miejscu, pierwszym 50 uczestnikom przyozdobimy rowery balonami z helem w kolorze turkusowym. – Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów – mówi Mateusz Gil ze Stowarzyszenia Wola Mieszkańców, organizator wydarzenia. – Chcemy, aby było radośnie, pomysłowo, kolorowo i niecodziennie – dodaje.

Inicjatorzy imprezy wskazują, że rekreacyjnie rowerem może jeździć praktycznie każdy i w każdym stroju. – Parada będzie świetną szansą do popuszczenia wodzy fantazji, w tym wcielenia się w ulubioną postać. W ubiegłym roku mieliśmy nie tylko przepiękne stylizacje retro, ale nawet odwiedził nas rowerowy Łoś-Superktoś. Już nie możemy się doczekać, jak będziemy zaskoczeni w tym roku! –zakomunikowała Aneta Skubida, prezes Stowarzyszenia Wola Mieszkańców.

Jaką trasą pojadą uczestnicy parady? – Wyjeżdżamy na ulicę Elekcyjną i nią kierujemy się do Górczewskiej, potem dalej prosto ulicą Deotymy aż do Obozowej. Tam skręt w prawo i wzdłuż Obozowej podążamy do skrzyżowania z ulicą Płocką. Płocka zaprowadzi nas do Górczewskiej, którą przejedziemy prosto na Kolonię Wawelberga – powiedział Mateusz Gil.

Meta nie jest miejscem przypadkowym. – Cieszymy się, że to wydarzenie odbędzie się właśnie w ramach Święta Kolonii Wawelberga. Ten rok jest wyjątkowy, bo świętujemy 120-lecie powstania Kolonii, pierwszego w Warszawie osiedla mieszkalnego – zaznaczył Andrzej Chybowski, lider Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga. – W tym roku motywem przewodnim jest kolor turkusowy i rytmy muzyki klezmerskiej z elementami jazzu. Wszystkim przybyłym na paradę gwarantujemy więc dodatkowe wrażenia na mecie – dodał organizator Święta Kolonii Wawelberga.

Zapraszamy serdecznie na obydwa wydarzenia.

Fot. Waldemar Kowalski, Janusz Dziano

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko