mobile
REKLAMA

Warszawskie Badanie Ruchu rozpoczęte

W ostatnią środę, 8 kwietnia, po raz pierwszy od dziesięciu lat przystąpiono do badania ankietowego wśród mieszkańców stolicy, mającego określić sposób ich podróżowania po Warszawie. Dodatkowo na zlecenie ratusza przystąpiono do pomiarów ruchu pojazdów oraz ustalenia liczby osób korzystających z komunikacji miejskiej.

TAGI
Warszawskie Badanie Ruchu rozpoczęte

Ostatnie badania ruchu przeprowadzono w 2005 roku. Od tego czasu w Warszawie powstały nowe inwestycje, które z pewnością wpłynęły na kształtowanie się miasta (np. most Północny, zmiany w sieci tramwajowej czy druga linia metra). W związku z tym konieczne było ponowne wykonanie pomiarów, które posłuży do stworzenia aktualnego modelu ruchu.

 

Komputerowy model ruchu pozwoli na przygotowanie prognoz i analiz wykorzystywanych w różnego rodzaju opracowaniach, planach i projektach dotyczących rozwoju systemu komunikacyjnego. Dzięki temu będzie można określić czy zrealizowane inwestycje się sprawdziły i wpłynęły korzystnie na ruch drogowy. Model będzie również pomocny w ustaleniu najlepszych tras do poruszania się pojazdów, zbadania wpływu planowanych inwestycji na czas podróżowania, natężenia ruchu oraz liczby potencjalnych pasażerów w komunikacji miejskiej. W ramach badania, przygotowany zostanie również model ruchu rowerowego dla Warszawy.

 

Warszawskie Badanie Ruchu rozpoczęło się 8 kwietnia i będzie trwało do 27 czerwca, z wyłączeniem okresów długich weekendów oraz pisemnych matur z polskiego, angielskiego i matematyki. W tym czasie ankieterzy zbiorą informacje na temat sposobów podróżowania warszawiaków po mieście, a także niezbędne dane dotyczące ruchu pojazdów. Planowane jest przepytanie 17 tys. losowo wybranych osób ze wszystkich dzielnic miasta. Ankieta jest dobrowolna i anonimowa, przeprowadzą ją ankieterzy z instytutu badawczego PBS Sp. z o.o. i skierowana zostanie do mieszkańców Warszawy powyżej 6 roku życia. Zadawane pytania będą dotyczyły liczby przejazdów w ciągu ostatniej doby, celu i czasu przejazdu oraz sposobu podróży.

 

Pomiary ruchu odbywać się będą od wtorku do czwartku, w tym czasie pojazdy będą liczone w ponad 200. punktach na terenie Warszawy. Ponadto określona zostanie również liczba osób korzystających z komunikacji miejskiej (metra, autobusów, tramwajów, pociągów SKM, WKD i Kolei Mazowieckich, a także pociągów dalekobieżnych).

 

Wyniki Warszawskiego Badania Ruchu będą opublikowane w listopadzie, natomiast model przygotowany zostanie do maja 2016 roku.

 

Magdalena Bieńkowska

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda