mobile

Warszawskie opowieści

Gratka przede wszystkim dla małych, ale też tych trochę większych mieszkańców Warszawy! Ruszają sobotnie spotkania z cyklu „Warszawskie opowieści”. To doskonała okazja, by poznać tajemnice stolicy.

Redakcja
TAGI
Warszawskie opowieści

Jesienna edycja spotkań odbywała się będzie w Sali Kruczkowskiego w Pałacu Kultury i Nauki. Podczas poprzednich odsłon cyklu Warszawiacy poznali prawdziwych bohaterów. Byli to : Złota Kaczka i Bazyliszek. Tym razem uczestnicy wyruszą w podróż z Dorotką i nieustraszonymi pogromcami Smogu. Podczas spektaklu oraz po jego zakończeniu dzieci wezmą udział w animacjach poświęconych tematyce ekologii i baśni, prowadzone przez pedagogów teatru. Przygotują np. ekologiczną broń przeciw Smogowi.

 

Kim są Dorotka i nieustraszeni pogromcy Smogu?

 

Dziewięcioletnia Dorotka pod nieobecność podróżujących rodziców wychowywana jest przez dziadka – byłego pilota. Dziewczynka próbuje zmienić złe nawyki dziadka, który kopci fajkę, nie segreguje śmieci, grilluje i nie wierzy w istnienie Smogu, o którym Dorotka uczy się w szkole. Mimo alarmu antysmogowego i zalecenia zaprzestania spacerów dziadek zabiera Dorotkę na pieszą wędrówkę po mieście. Podczas wycieczki senior zostaje porwany przez szarą chmurę, która zawisła nad miastem. Na ratunek Dorotce i jej dziadkowi przybywają warszawscy super bohaterowie: nieustraszeni pogromcy Smogu.

Czy uda im się uratować stolicę przed inwazją Smogu? Czy dziadek Dorotki porzuci złe nawyki? Kim jest tajemniczy Smog? Na te i inne pytania odpowiemy wspólnie podczas muzycznego spektaklu oraz towarzyszących mu warsztatów. Podczas warsztatów dzieci wraz z rodzicami spróbują znaleźć sposoby na walkę ze Smogiem. Każdy z małych i dużych widzów będzie miał możliwość zostania bohaterem stolicy i dobroczyńcą klimatu.

W muzycznej familijnej ekobaśni „Nieustraszeni pogromcy Smogu” w reżyserii Michała Walczaka wezmą udział: Natalia Kalita i Lech Łotocki – aktorka i aktor TR Warszawa oraz współpracujący z teatrem Jakub Snochowski – aktor i pedagog teatru.

„Nieustraszeni pogromcy smogu” to kolejna po „Piratach z dna Wisły” i „Córce Bazyliszka” opowieść Michała Walczaka z cyklu Muzeum Nowych Legend i Baśni Warszawskich. To wyjątkowe muzeum gromadzi dowody na istnienie syrenek, smoków i złotych kaczek, ale także nowych stworów i baśniowych istot takich jak Smog.

 

Grupy wiekowe

 

Spotkania odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Młodsza grupa, czyli dzieci w wieku od 2.5 roku do 5 lat, zobaczą spektakl oraz wezmą udział w warsztatach performatywnych 28 września o godz. 14:00, 26 października o godz. 11:00 oraz 30 listopada o godz. 11:00.

Dzieci w wieku od 6 do 9 lat zaproszone są w czterech terminach: 28 września o 11:00, 19 października o 11:00, 16 listopada o 11:00 oraz 7 grudnia o 11:00.

 

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Dokonywać ich można na stronie: http://www.um.warszawa.pl/rejestracja_legendy/.

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda