mobile

Warszawskie Targi Książki dobiegły końca

Cały weekend Warszawa miała okazje zbliżyć się do świata  książek podczas wydarzenia mającego miejsce na Stadionie Narodowym.

Katarzyna Bastrzyk
TAGI
Warszawskie Targi Książki dobiegły końca

Już od czwartkowego popołudnia można było odwiedzić Warszawę, która zaproponowała moc atrakcji podczas dziesiątej już edycji targów. To z pewnością największe wydarzenie takiego rodzaju w Polsce. Tłumy zbierały się od wczesnych  godzin porannych by moc w nim uczestniczyć. 

W tym roku ponad 800 wystawców zaprezentowało się z aż 27 krajów, takich jak Argentyną, Brazylia, Słowacja, Stany Zjednoczone czy nawet Chiny. Była tez niepowtarzalna okazja spotkania i dostania autografów od największych polskich i zagranicznych autorów. 

I tak dziesięciu najbardziej popularnych  i nagrodzonych autorów  książek pojawiło się w sobotę i niedzielę. 

Byli to: Swietłana Aleksijewicz, Wiesław Myśliwski, reporterzy Wojciech Jagielski i Jacek Hugo-Bader. Oprócz nich była tez Katarzyna Grochola, którą Polki uwielbiają, Sylwia Chutnik, Andrzej Pilipiuk i kryminalni mistrzowie książki- Zygmunt Miloszewski z Markiem Krajewskim. Można było dowiedzieć się dlaczego zdecydowali się na taką karierę, jak wyglada ich życie i skąd czerpią pomysły. 

Oprócz tych największych pisarzy ostatnich lat, pojawili się znani i lubiani dziennikarze, pisarze, artyści, którzy ostatnimi czasy wydali książki, cieszące się dużą popularnością. Największe kolejki były po autograf i zdjęcie do Kuby Wojewodzkiego, Organka, Blanki Lipińskiej czy Olgi Tokarczuk. Wszyscy chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami.

-„Strasznie się cieszyłam na to wydarzenie, bo tylu wspaniałych osób w jednym miejscu spotkać to rzadkość. Uwielbiam książki i przyjeżdżam już piąty raz i na pewno nie ostatni”- mówiła jedna z uczestniczek Tarnów Książki.  

Nowością był nowy projekt nazywany Festiwal Kryminalna Warszawa. 

-„Kryminały to jedne z najchętniej czytanych książek w Polsce. Dlatego stworzyliśmy tez taką strefę od tego roku i mamy nadzieje, ze będzie już na stałe figurować na liście atrakcji Targów Książki”- mówił jeden z organizatorów.

Na scenie kryminalnej pojawili się między innymi Wojtek Miłoszewski, Katarzyna Puzyńska, Piotr Borlik czy Mariusz Czubaj. 

Wojciech Chmielarz został został laureatem nagrody, która odebrał podczas gali w sobotę o godzinie 18:00. Oprócz niego wyróżnienia dostali tez Mariusz Czubaj i Robert Małecki. Nie ukrywając radosci wszyscy panowie pojawili się wspólnie na scenie. 

Jeszcze jedną nowością była strefa popularnonaukowa, podczas której odbywaly się interesujące spotkania z naukowcami, którzy zdecydowali się wziąć udział w festiwalu aby podzielić się z innymi doświadczeniami związanymi ze swoją pracą i pasją. 

Na pewno Stadion Narodowy jest jedynym słusznym miejscem na takie wydarzenie, bo z roku na rok Targi Książki przyciągają coraz więcej fascynatów dobrej lektury.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda