mobile

Warszawskie ZOO będzie świętować swoje 90. urodziny!

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został otwarty 11.03.1928 r. W tym roku mija 90 lat jego funkcjonowania. Z tej okazji Warszawskie ZOO przez cały rok zamierza przypominać o swojej misji nowoczesnego ogrodu zoologicznego i pokazywać, jakie zachodziły zmiany na przestrzeni tych 90 lat.

inf. pras.
TAGI
Warszawskie ZOO będzie świętować swoje 90. urodziny!

Będzie też świętować swój jubileusz w dniu 11 marca, który w bieżącym roku – tak samo jak w roku 1928 - przypada w niedzielę.

ZOO przygotowało szereg aktywności i imprez, nie tylko na 11 marca, ale na cały rok. O planach obchodów jubileuszu, które będą okazją do szerzenia misji ogrodów zoologicznych, opowiemy na konferencji prasowej 8 marca.

Ważnym jest, żeby szerzenie idei współczesnych ogrodów zoologicznych, jako miejsc zintegrowanej ochrony przyrody nie ograniczało się do roku 2018, dlatego Warszawskie ZOO pragnie ustanowić datę 11 marca jako Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych.

Chcemy informować społeczeństwo, jak ważna jest rola współczesnych ogrodów zoologicznych w zachowaniu bioróżnorodności, dlatego coroczne obchodzenie Dnia Misji Ogrodów Zoologicznych będzie dobrym pretekstem, by ten przekaz szerzyć i powtarzać na różne sposoby. Mamy nadzieję, że inne ogrody zoologiczne, nie tylko polskie, przyłączą się do tego pomysłu – mówi Andrzej Kruszewicz Dyrektor Warszawskiego ZOO.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko