mobile

Wawer buduje nowe ulice

Wawer rozbudowuje swoją infrastrukturę drogową. Na początku listopada Zarząd Dzielnicy podpisał umowę na budowę ul. Jeziorowej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do Przygodnej. Budowa powinna zakończyć się w ciągu roku. Do radości, mieszkańcom jednak daleko.

TAGI
Wawer buduje nowe ulice

Na projekt składa się szereg zadań inwestycyjnych. Obok budowy ponad kilometrowego odcinka ulicy, inwestor dokona również karczowania drzew oraz zbuduje chodniki z płyt betonowych. Do jego zadań będzie należała także budowa wjazdów do posesji, które będą z kostki betonowej, jak i również ogrodzenia i progów zwalniających. Pojawi się jednocześnie nowe oświetlenie i telekomunikacyjna kanalizacja kablowa. Droga wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą ma być w świetle harmonogramu gotowa do końca listopada przyszłego roku.

To jednak nie koniec planowanych działań. Równolegle do inwestycji realizowanej przez prywatny podmiot Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamierza zbudować kanalizację na tym samym odcinku. 

- Budowa ruszy jeszcze w tym roku. Wszystkie sprawy formalne są już załatwione – poinformował Konrad Rajca, rzecznik wawerskiego Ratusza.

W podpisaniu umowy uczestniczyli ze strony władz Dzielnicy Członkowie Zarządu Wawra: burmistrz Łukasz Jeziorski a także jego zastępcy. Pojawili się również wawerscy radni. Wykonawcą budowy jest firma Dowbud-C.

Przetarg na budowę ulicy został ogłoszony w drugiej połowie września. Inwestycja, choć bardzo potrzebna, może rodzić pewne rozczarowanie wśród mieszkańców. Wbrew pierwotnym planom została ona ograniczona, gdyż wg. planu miała być ona zrealizowana aż do ul. Bronowskiej. Taka zmiana znacznie ułatwiłby dotarcie mieszkańcom okolic do reszty dzielnicy. Jak jednak podkreślają władze Dzielnicy, na razie na takie udogodnienie nie ma co liczyć, pomimo faktu, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej stolicy na lata 2014–2016 stosowne środki na budowę dodatkowego odcinka o długości 390 m zostały zarezerwowane.


 

Rafał Osiński


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda