mobile
REKLAMA

Wawer-dzielnica seniorów

Społeczeństwo dzielnicy Wawer starzeje się. Co piąty mieszkaniec Wawra to senior.

Agata Mościcka
TAGI
Wawer-dzielnica seniorów

Dzielnica ma coraz więcej mieszkańców w wieku senioralnym i to właśnie oni chcieli, by w jakiś sposób była reprezentowana ich grupa. Priorytetem staje się szukanie sposobów na aktywowanie seniorów, podkreślanie ich istotnej teraz pozycji społecznej oraz kształtowanie właściwych relacji otocznia z osobami starszymi. Co piąta osoba w dzielnicy Wawer to człowiek starszy pozostający na emeryturze lub rencie, niejednokrotnie samotny i odizolowany od społeczeństwa.

Dzięki nowo powstałej Radzie Seniorów władze samorządowe będą miały możliwość poznania potrzeb starszych osób. Rada odbyła już spotkania z komisją Rady Dzielnicy oraz z dyrekcją Ośrodka Pomocy Społecznej i zapoznała się z zaplanowanymi na ten rok działaniami na rzecz seniorów.

W zamierzeniach znajduje się między innymi propozycja wydłużenia czasu pracy nowo powstałego Klubu Seniora usytuowanego przy ul. Paprociowej, w którym funkcjonuje między innymi niezwykle pożyteczna dla osób starszych Klinika Pamięci. W Klubie odbywają się również ćwiczenia poprawiające sprawność fizyczną i umysłową seniorów. Można skorzystać z zajęć Nordic Walking czy szerokiego wyboru zajęć manualnych, spotkać się z ciekawymi ludźmi, nauczyć języków obcych lub gry w brydża. Ponad 50 osób w ramach oferty Klubu korzysta z zajęć na pływalni lub z gimnastyki usprawniającej. Dużo jest chętnych do udziału w zajęciach z rękodzielnictwa. Działają warsztaty florystyczne. Uczestnicy zajęć razem organizują wspólne wycieczki, wyjścia do kina i teatru, co sprzyja silniejszej integracji grupy wawerskich seniorów To miejsce, gdzie osoby starsze otrzymają zawsze doraźną pomoc pielęgniarską.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej działającego w Wawrze, Renata Staruch poinformowała, że Klub Seniora zaprasza zawsze wszystkie starsze osoby na świąteczne spotkania.

Pracownicy Klubu zachęcają osoby starsze do udziału w VII edycji konkursu „Senior ma talent”. Planowane jest wydanie informatora dla seniorów zamieszkałych na terenie Wawra. Podobnie jak w wolskim wydaniu tego typu swoistego przewodnika znajdą się tam przydatne informacje na temat znajdujących się w dzielnicy komórek organizacyjnych i jednostek przydatnych seniorom.

 


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko