mobile

Weekend pełen słonecznej energii, ciepła i barw latino!

Warsztaty energetyzującej samby, pełnego emocji tanga, pokazy salsy, kolumbijskiej cumbii i tańców peruwiańskich. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników 3. edycji Festiwalu Latino Warszawa. Zapraszamy do Centrum Wielokulturowego (ul. Jagiellońska 54) w najbliższy weekend 21-22 października.

inf. pras.
Weekend pełen słonecznej energii, ciepła i barw latino!

Festiwal Latino Warszawa to cykliczne wydarzenie integrujące cudzoziemców pochodzenia latynoamerykańskiego z mieszkańcami Warszawy. To niezapomniana podróż do świata magii Ameryki Łacińskiej. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto.

 

Organizatorzy zachęcają do udziału w festiwalowych aktywnościach wszystkich - bez względu na wiek: rodziny z dziećmi, młodzież, dorosłych, seniorów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych wielbicielach Ameryki Łacińskiej. Dzieci nauczą się hiszpańskich piosenek, pomalują też barwne wenezuelskie maski – to wszystko w trakcie warsztatów Latino Maluchy. - Jak co roku, będziemy chcieli przybliżać odwiedzającym kulturę latynoamerykańską w pełni jej kolorytu: smakiem, zapachem, ruchem, barwą. Szczególnie ważną przestrzenią spotkania cudzoziemców pochodzenia latynoamerykańskiego z mieszkańcami miasta będzie Targ Latino. Poza wystawcami gastronomicznymi czy rękodzielniczymi zaprezentują się tu np.: chilijski grafik, itp. Chcemy tym samym integrować, włączać i pokazywać dorobek osób pochodzących z Ameryki Łacińskiej, które jako miejsce swojego zamieszkania i prowadzenia działalności obrały właśnie Warszawę – mówi Hermes Rubin, pomysłodawca festiwalu.

 

Program 3. edycji Festiwalu Latino Warszawa

21.10 (sobota) - Piknik Latino

12:00 - 13:00 Warsztaty samby Jailson De Oliveira

13:15 - 14:00 Latino Maluchy (warsztaty językowo – artystyczne) Hector Lozada

14:00 - 15:00 Warsztaty tanga Hermes Rubin

15:15 - 15:30 Pokaz tańców peruwiańskich Evelin Witkowska & William Montenegro Ferrari

15:45 Pokaz kolumbijskiej cumbii Ana Escorcia & Ana Pietrykowska

16:00 - 17:00 Koncert grupy Gabán Azul.

17:15 Pokaz salsy i bachiaty Ana Escorcia & Ana Pietrykowska

 

12:00 - 18:00 - Targ Latino - kuchnia, rękodzieło, latynoamerykańscy przedsiębiorcy. Wśród wystawców: Juan Pablo Fuego Sanador Ogień Uzdrowiciel Warsaw School of Languages Anas Mai Eu Victor Grados Doris Lopez de Witkowski

 

22.10 (niedziela)

15:00 Kino Latino

16:30 Latynoamerykański dyplomata w Warszawie - spotkanie

 

Projekt „Festiwal Latino Warszawa” współfinansuje m.st. Warszawa - w ramach "minigrantów" Centrum Wielokulturowego w Warszawie.

 

Centrum Wielokulturowemiejsce aktywizacji i wspierania społeczności migranckich, integrujące cudzoziemców i mieszkańców Warszawy, wzmacniające dialog międzykulturowy, którego celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji, wykluczeniu i marginalizacji osób z powodu ich pochodzenia. Jest to również miejsce przyjazne i otwarte na aktywność społeczności lokalnej. Każdy może bezpłatnie skorzystać z przestrzeni Centrum, wziąć udział w wydarzeniach edukacyjnych i kulturalnych, konferencjach, debatach, jak również sam je zorganizować i zdobyć na nie dofinansowanie w ramach minigrantów. Centrum zostało utworzone z inicjatywy organizacji pozarządowych, jak i samych cudzoziemców, a od 2014 r. współfinansowane przez m.st. Warszawę - 1 mln 304 tys. zł wydatkowano na jego działanie w ciągu 4 lat. Od tego roku w Centrum działa miejski punkt przyjmowania wniosków pobytowych od cudzoziemców. Większość cudzoziemców, która przyjeżdża do Polski, osiedla się w Warszawie. Oficjalnie w stolicy zameldowanych jest ponad 25 tys. cudzoziemców, ale szacuje się, ze ta liczba może być trzykrotnie wyższa. Za projekt „Centrum Wielokulturowe” - m.st. Warszawa zostało wyróżniona w ramach akcji „Miasta otwarte” organizowanej przez Fundację Inna Przestrzeń w 2014 roku w kategorii „Przestrzeń przyjazna migrantom”. Urząd m.st. Warszawy jest również Laureatem konkursu Złotych Wachlarzy 2013 w kategorii Instytucja - za prowadzenie działań na rzecz integracji migrantów i uczestniczenie w procesie budowania dobrych praktyk w zakresie zarządzania integracją.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko