mobile

Weekend z iluminacją. Będą utrudnienia w komunikacji.

W sobotę i niedzielę, 6 i 7 stycznia Trakt Królewski zamieni się w zimowy deptak ze świąteczną iluminacją – ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Miodowej będą wyłączone z ruchu. Traktem przejdzie też Orszak Trzech Króli.

inf. pras.
TAGI
Weekend z iluminacją. Będą utrudnienia w komunikacji.

Od północy z piątku, 5 stycznia na sobotę, 6 stycznia zamknięte będą ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat od ul. Miodowej do ronda gen. Ch. de Gaulle’a. Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Ulice poprzeczne: Bednarska, Ossolińskich, Karowa i Królewska będą zakończone ślepo. Ponownie ruch wróci tutaj w nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 stycznia).
Trakt Królewski jest tradycyjnie główną osią świątecznej iluminacji – od pl. Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu. Świątecznej metamorfozie poddane zostały także ulice Starego i Nowego Miasta. Poza tym świetlne dekoracje są na ul. Świętokrzyskiej (od ronda ONZ do Nowego Światu), Marszałkowskiej (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji), Al. Jerozolimskich (od Dworca Centralnego do ronda J. Waszyngtona wraz z mostem Józefa Poniatowskiego), Emilii Plater, Mokotowskiej i Podwale oraz na Pradze: na Francuskiej, Targowej i Ząbkowskiej. Udekorowane zostały także place: Bankowy, Grzybowski, Powstańców Warszawy, Wileński. 

Autobusy linii: 111, 116, 180, 222, 503 i 518 (w kierunku krańców ESPERANTO, CHOMICZÓWKA, KONWIKTORSKA, NOWODWORY, BIELAŃSKA) pojadą z Al. Jerozolimskich ulicami: Krucza – Szpitalna – pl. Powstańców Warszawy – Mazowiecka – Królewska i dalej swoimi trasami. W przeciwnych kierunkach będą kursowały od pl. marsz. J. Piłsudskiego ulicami: Królewska – Mazowiecka – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Krucza – Al. Jerozolimskie. Autobusy linii: 102, 105 i 178 (w kierunku krańców MŁYNÓW, OS.GÓRCZEWSKA, KONWIKTORSKA) z ul. Świętokrzyskiej skręcą w Mazowiecką i dalej pojadą Królewską. W przeciwnych kierunkach będą jeździły ulicami: Mazowiecka – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska i dalej swoimi trasami. Linie 128 i 175 oaz nocna N44 w obydwu kierunkach pojadą ul. Marszałkowską i Królewską.

 

W sobotę, 6 stycznia w godz. 12.00 – 13.30 Traktem Królewskim przejdzie Orszak Trzech Króli. Procesja wyruszy z pl. Zamkowego ok. godz. 12.00 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem oraz Królewską na pl. marsz. J. Piłsudskiego. Od ok. godz. 11.30 do ok. godz. 14.00 wyłączone z ruchu kołowego będą ulice: 

• ul. Królewska na odcinku od ul. marsz. F. Focha do Krakowskiego Przedmieścia,

• pl. marsz. J. Piłsudskiego na odcinku od ul. Królewskiej do Wierzbowej,

• marsz. F. Focha,

• gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

W dniu 6 stycznia nie będzie można także zaparkować samochodu przy ul. Królewskiej (od pl. marsz. J. Piłsudskiego do Krakowskiego Przedmieścia) oraz przy gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Autobusy linii 107 i 111 (w kierunku krańca KIERBEDZIA, GOCŁAW) będą kursowały ulicami Marszałkowską i Świętokrzyską. Natomiast linia 111 w kierunku krańca ESPERANTO będzie jeździła ulicami Królewską i Marszałkowską do pl. Bankowego i dalej swoją trasą. Linie: 116, 178, 180, 503 i 518 w kierunku krańców WILANÓW, NATOLIN PŁN., PL.TRZECH KRZYŻY, PKP URSUS zjadą ul. Kapucyńską w al. „Solidarności” i dalej z pl. Bankowego będą jeździły ulicami Marszałkowską i Świętokrzyską. W kierunku krańców CHOMICZÓWKA, KONWIKTORSKA, NOWODWORY będą kursowały ulicami Królewska – Marszałkowska – Senatorska. Trasy autobusów linii 128 i 175 w kierunku krańca PL.PIŁSUDSKIEGO będą skrócone do przystanku ZACHĘTA 01. Kursy w kierunku krańców SZCZĘŚLIWICE i LOTNISKO CHOPINA autobusy tych linii rozpoczną od przystanku CENTRUM 53 i dalej pojadą ul. Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. Autobusy linii 222, jadąc w kierunku krańca BIELAŃSKA, będą kursowały ulicami Królewską i Marszałkowską. Natomiast w kierunku krańca SPARTAŃSKA pojadą ul. Senatorską do pl. Bankowego i zawrócą w ul. Marszałkowską.

 

W sobotę, 6 stycznia w godz. 12.00 – 14.00 ulicami Białołęki przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy o godz. 12.00 sprzed kaplicy Matki Boskiej Pompejańskiej przy ul. Myśliborskiej. Trasa będzie prowadziła ulicami Myśliborską i Kasztanową, następnie chodnikiem wzdłuż ul. Modlińskiej do placu w rejonie Modlińskiej 65. Kierowcy, którzy tego dnia planują podróż tymi ulicami muszą się liczyć z zamykaniem ruchu przez policję – ul. Myśliborska pomiędzy Piechocką a Kasztanową będzie zwężona, a Kasztanowa zostanie wyłączona z ruchu kołowego.

 

W sobotę, 6 stycznia w godz. 12.00 – 15.00 ulicami Targówka przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy o godz. 12.00 sprzed Domu Kultury „Świt” przy ul. P. Wysockiego. Trasa będzie prowadziła ul. P. Wysockiego do Matki Teresy z Kalkuty, tutaj procesja zawróci i P. Wysockiego dojdzie do wysokości Bartniczej, skąd wróci P. Wysockiego w rejon Domu Kultury „Świt”. Kierowcy, którzy tego dnia planują podróż tymi ulicami muszą się liczyć z zamykaniem ruchu przez policję, niemożliwy będzie także przejazd ulicami poprzecznymi.

Autobusy linii 176 z ul. P. Wysockiego skręcą w Bartniczą i pojadą dalej Rembielińską do Matki Teresy z Kalkuty. Natomiast linia 204 pojedzie prosto ul. Rembielińską do Matki Teresy z Kalkuty. W godzinach 10.00 – 15.00 uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 71 kursująca na trasie: ANNOPOL – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. J. Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – al. „Solidarności” – Wolska – CM.WOLSKI.

źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/129661548@N06/24170291957/in/photolist-229CZj9-22bWnXE-E6Uyf1-HszjSP-E6Uyoh-ZThtJi-CPR4HF-HKrnQB-EkFZg5-21oa2ow-219s8CL-HszjXP-ZTjxzF-22eDbtH-21mFYRD-22eDb7R-CPR4Uc-CPR3XH-22cnhX8-CPR7oR-ZTjwkM-ZTjwpV-CPR53D-HszjZ2-21BAwHW-CPR3ZB-CPR87V-E6UyBo-CPR5ea-EkFUt9-2176Y35-2176Y4C-CPR8vv-CPR7kK-E6Uyjj-CPR5EF-219s8Kj-CPR5VF-219s8zj-E6Uyhf-21oa2cE-21mFZ54-22TwSbL-22TwSjb-HZsiy4-22TwS4G-HZshAx-22TwSvo-HZsgvM-HZsgWX

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko