mobile
REKLAMA

Weekend z Ząbkowską

W sobotę i niedzielę, 15 i 16 lipca, zapraszamy mieszkańców na bogaty w wydarzenia literackie weekend z Ząbkowską. Inicjatywa ta realizowana jest w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy.

inf. pras.
Weekend z Ząbkowską

Poza zakupami w ulicznych antykwariatach będzie można wziąć udział w slamie poetyckim, który pokaże najciekawszych slamerów i poetów warszawskiej, ale nie tylko, sceny poetyckiej. Na zakończenie weekendowych atrakcji odbędą się koncerty duetów. Co jeszcze czeka na Ząbkowskiej w najbliższych dniach?

W sobotę w przestrzeni ulicy odbędą się targi sztuki i rzemiosła artystycznego. Zachęcamy również do spaceru po dzielnicy z poetką Dorotą Ryst, od wielu lat zajmującą się tropami literackimi w Warszawie. Po spacerze, na Ząbkowskiej zawita Rita Baum, która będzie performatywnie czytać wiersze autorów swojej biblioteki w towarzystwie trzech muzyków grających na trąbce, akordeonie i bębnie. Będziemy również świadkami projektu Zofii Kubickiej “Odbite Pejzaże”, podczas którego, przy dźwięku maszyn do szycia, powstaną części trzech obrazów w technice patchworku, inspirowane codziennym życiem mieszkańców Pragi. Na zakończenie tego przedsięwzięcia wspólnie stworzona praca zostanie zawieszona ponad ogrodzeniem Bazaru Różyckiego.

Zwieńczeniem weekendowych atrakcji będą wieczorne koncerty duetów. Sobotnią część festiwalu zakończy występ Jorgos Skolias & Oleś Brothers “SEFARDIX”, natomiast w niedzielę będzie można posłuchać twórczości Marcina Świetlickiego & Antoniego Gralaka.

Ponadto odbędą się warsztaty zielarskie, sportowe, naukowe, kulinarne oraz kolażu. Można też będzie odpocząć od miejskiego zgiełku w oazie zieleni zaaranżowanej przez Ambasadę Królestwa Niderlandów.

Zachęcamy do bieżącego zapoznawania się z ofertą Otwartej Ząbkowskiej. Wszystkie informacje dotyczące aktualnego programu dostępne są stronie internetowej festiwalu i na Facebook’u wydarzenia.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko