mobile

Weekendowe prace drogowe na południu Warszawy. Będą objazdy!

W najbliższy weekend, 15-17 czerwca zaplanowane zostało przez wykonawcę Południowej Obwodnicy Warszawy przełożenie ruchu na ul. Przyczółkowej. Dodatkowo wymianę nawierzchni na ul. Powsińskiej w tym samym czasie przeprowadzi Zarząd Dróg Miejskich.

Marcin Kalicki
Weekendowe prace drogowe na południu Warszawy. Będą objazdy!

- Na ul. Przyczółkowej ruch w obydwu kierunkach, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Karuzela i Europejską do ul. Pałacowej, zostanie przełożony na tymczasowe jezdnie zbudowane równolegle do istniejących. W ten sposób kierowcy ominą plac budowy, a robotnicy będą mogli rozpocząć prace związane z budową węzła Południowej Obwodnicy Warszawy. Wybudowane zostaną nowe jezdnie, chodniki i drogi dla rowerów, łącznice i wiadukt- informują miejscy urzędnicy. - Tak duże zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane etapowo. Pierwszy z nich rozpocznie w piątek, 15 czerwca, po godz. 22.00. Wtedy to zostanie przełożony ruch w stronę centrum, natomiast w niedzielę, 17 czerwca, zmieniana będzie organizacja w kierunku Konstancina-Jeziorny. Wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od niedzielnego wieczoru (ok. godz. 22.00). Uruchomiona zostanie tymczasowa jezdnia, którą kierowcy dojadą do ul. Karuzela. Wyjazd na ul. Przyczółkową będzie możliwy tylko w prawo – w stronę Konstancina Jeziorny. Również z ul. Europejskiej kierujący pojadą tylko w prawo, czyli w stronę Mokotowa. Skręcić w ul. Europejską będą mogli natomiast tylko jadący od strony Konstancina-Jeziorny. Na wysokości ul. Marcepanowej zostanie uruchomiona zawrotka dla jadących od strony Mokotowa (będą oni mogli zawrócić i skręcić w ul. Europejską). Zamknięty zostanie również ciąg pieszo-rowerowy po zachodniej stronie ul. Przyczółkowej. Piesi i rowerzyści zostaną skierowani na zastępczą trasę ulicami: Karuzela – Wiedeńska – Pałacowa (na odcinku ok. 150 m zostanie przygotowana utwardzona nawierzchnia). Na wlotach ulic Karuzela i Europejskiej oraz przez ul. Przyczółkową (w rejonie skrzyżowania) będą wytyczone przejścia dla pieszych, a przystanki komunikacji miejskiej zostaną przesunięte - dodają urzędnicy ze stołecznego ratusza.

Drugi etap prac rozpocznie się także na ul. Powsińskiej. Odcinek arterii pomiędzy ul. św. Bonifacego a ul. Nałęczowską zyska nową nawierzchnię. W związku z prowadzonymi pracami kierowcy muszą liczyć się z wprowadzonymi objazdami, które poprowadzą ulicami: al. Witosa - Jana III Sobieskiego, al. Wilanowska oraz: Nałęczowska - Jana III Sobieskiego - al. Wilanowska.

Zarząd Dróg Miejskich przekazał również informację, jak kursowała będzie w tym czasie komunikacja miejska: " Autobusy linii 108 (tylko w kierunku krańca PL. TRZECH KRZYŻY) pojadą objazdem ulicami Gołkowską i R. Statkowskiego. Linie 131 i 189 dojadą ul. św. Bonifacego do pętli STEGNY. Autobusy linii 163 zawrócą na tej samej pętli i pojadą ulicami: św. Bonifacego – Gołkowska – R. Statkowskiego – Augustówka i dalej swoją trasą. Autobusy linii 172 będą zatrzymywały się na przystanku GORASZEWSKA 03 i 04 przy ul. Powsińskiej. Linia 180 (tylko w kierunku krańca WILANÓW) będzie kursowała ulicami: św. Bonifacego – Jana III Sobieskiego – al. Wilanowska, a linia nocna N31 dojedzie do pętli WILANOWSKA ulicami: Wiertnicza – Augustówka – Zawodzie – Kobylańska – Syta – Z. Vogla – Przyczółkowa – al. Wilanowska".

Źródło/Fot. UM/ZDM

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda