mobile

Wernisaż wystawy Bratnie dusze

31 sierpnia w Klubie Garnizonu Warszawa odbył się wernisaż wystawy Bratnie Dusze. 

inf. pras. / fot. Adrian Kosiorek
TAGI wystawa
Wernisaż wystawy Bratnie dusze

"Jesteśmy trzyosobową grupą twórczą artystów plastyków, którzy w swojej twórczości poruszają wiele tematów, a wśród nich często powracającymi są motywy związane z judaizmem. Każdy z nas ma swoją wizję plastycznej interpretacji tematyki żydowskiej i dlatego właśnie postanowiliśmy stworzyć wspólną kolekcję malarstwa i rzeźby „3 Punkty widzenia”, która stanowi zwartą tematycznie i artystycznie kompozycję" – mówią o sobie autorzy wystawy.

Wiesław Fijałkowski swoimi rzeźbami nawiązuje do Holokaustu. Na bruku Getta Warszawskiego, z murów mówiących kamienic wyłaniają się postaci Żydów – zbiór tych rzeźb tworzy instalację ceramiczną.

Lili Fijałkowska pokazuje cykl obrazów „Znaki Tożsamości”, w którym przedstawia symbolikę żydowską, a w cyklu „Mój żydowski świat”, życie sztetli – miasteczek żydowskich.

Małgorzata Krasucka MARGALIT, nawiązując do obyczajów, obrzędów i świąt żydowskich, prezentuje cykl „Tradycja”, a cykl obrazów „Zatrzymane w kadrze”, to symboliczne scenki nawiązujące do opowieści żydowskich.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko