mobile

Wiecha na żłobku w Ursusie

Tradycji stało się zadość, na szczycie powstającego budynku żłobka przy ul. Henryka Pobożnego  w dzielnicy Ursus zawisła wiecha. Teren budowy  wizytowali burmistrz Bogdan Olesiński oraz zastępca burmistrza Kazimierz Sternik. Prace przy realizacji inwestycji postępują bez zakłóceń. Zgodnie z planem, żłobek dla 125 dzieci ma zostać oddany do użytku w połowie 2021 roku.

inf. prasowa
Wiecha na żłobku w Ursusie

Budowa placówek oświatowych i opiekuńczych to jedna z najpilniejszych potrzeb Ursusa. Z roku na rok dzielnicy przybywa mieszkańców, są to głównie młode rodziny z dziećmi. Cieszę się, że prace mimo trwającej pandemii odbywają się bez przeszkód. Mam nadzieję, że tak będzie nadal i w przyszłym roku placówka na jesieni przyjmie pierwszych żłobkowiczów – Bogdan Olesiński, burmistrz dzielnicy Ursus

Powstający budynek będzie pełnił funkcję 5-oddziałowego żłobka publicznego wraz z pełnym zapleczem gastronomicznym, administracyjnym i ogrodem, w którym znajdzie się plac zabaw. Dla każdego oddziału zaplanowano osobny zestaw pomieszczeń składający się z sali oddziałowej, sypialni, łazienki, magazynku na pościel, leżaki i materiały edukacyjne oraz szatni. Budynek żłobka wyposażony będzie we własny blok żywienia zapewniający przygotowanie posiłków dla wszystkich dzieci na miejscu. Dodatkowym atutem placówki będzie sala gimnastyczna usytuowana na piętrze. Koszt inwestycji to ok. 6,5 mln zł.
 

 

 

 

Fot. UD Ursus, Agnieszka Wall

Źródło: UD Ursus

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda