mobile

Większe wsparcie dla kultury na Bielanach

„Kultura dostępna dla wszystkich” – to hasło przyświeca dzielnicy od początku tego roku. Dzięki pozyskaniu dodatkowych 10 mln złotych na Bielanach możliwe będzie także wzbogacenie oferty kulturalnej oraz doposażenie Bielańskiego Ośrodka Kultury. 

TAGI
Większe wsparcie dla kultury na Bielanach

Na Bielanach życie kulturalne kwitnie. Dzielnica oferuje wiele, bezpłatnych propozycji kulturalnych, m.in. seanse filmowe w „Kinie za Rogiem” na ul. Duracza, koncerty jazzowe
w Podziemiach Kamedulskich, koncerty muzyki poważnej w kościołach a latem wakacyjne kino plenerowe przy Metrze Słodowiec i na Wawrzyszewie. Organizowane są także duże imprezy plenerowe, jak „Witaj Lato na Bielanach”, czy rodzinne pikniki i mniejsze wydarzenia we współpracy z mieszkańcami i lokalnymi stowarzyszeniami, jak np. „Bollywood Bielany” czy „Piknik z Tatą”.  

„Staramy się systematycznie poszerzać i urozmaicać ofertę kulturalną w naszej dzielnicy.
W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się w ogólnokrajowe wydarzenia czyli „Noc Muzeów” i „Noc Bibliotek”. Przez cały rok mamy też bogaty program dla różnych grup wiekowych, np. dużo imprez dla dzieci i młodzieży organizowanych jest w sieci bibliotek na Bielanach, Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej i Młodzieżowych Domach Kultury.” – mówi Ilona Soja-Kozłowska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany.

W czerwcu Rada Warszawy przyznała dzielnicy Bielany kolejne ponad 10 mln złotych. Zostaną one przeznaczone m.in. na zadania oświatowe, sport, ochronę środowiska
i oczywiście przedsięwzięcia kulturalne.

Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone m.in. na organizację imprez plenerowych oraz wspieranie inicjatyw lokalnych, a także rozszerzenie całorocznego programu imprez dla wszystkich grup wiekowych realizowanych przez Bielański Ośrodek Kultury.

Aby usprawnić i w przyszłości zminimalizować koszty organizacji wydarzeń plenerowych planowany jest zakup niezbędnego sprzętu, m.in. namiotu i podestów scenicznych. Zostaną także zakupione kamery przemysłowe na potrzeby zewnętrznego monitoringu i wymieniony awaryjny system zasilania w Bielańskim Ośrodku Kultury.

„Na Bielanach działa ponad 20 miejsc zajmujących się kulturą – to bardzo dużo
w porównaniu do innych dzielnic. Chcemy ten potencjał maksymalnie wykorzystać
i zaoferować naszym mieszkańcom wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Pozyskany właśnie budżet jak najbardziej nam to umożliwi. Od początku podkreślam, że jestem otwarta na pomysły mieszkańców zaangażowanych w życie dzielnicy. Chętnie pomagamy realizować oddolne inicjatywy, bo to one budują tożsamość i przywiązanie do dzielnicy” – dodaje Pani Burmistrz Soja-Kozłowska. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda