mobile

Wielkanoc coraz bliżej!

Kiermasze i jarmarki Wielkanocne, Koncerty Wielkopostne, warsztaty plastyczne i Konkurs Palm – zobacz, jakie świąteczne atrakcje dla mieszkańców Wilanowa, Ursynowa i Mokotowa przygotowały Urzędy Dzielnicy

Anna Przerwa
Wielkanoc coraz bliżej!

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające męczeńską śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc to święto ruchome. W tym roku Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego przypada na dzień 1 kwietnia. Truduum Paschalne rozpocznie się już Wielki Czwartek 29 marca.

Z tej okazji Urząd dzielnicy Wilanów zaprasza wszystkich mieszkańców na dwudniowy Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w dniach 24-25 marca 2018 r. (sobota i niedziela) na skwerze prymasowskim przed kościołem św. Anny w godz. 9.00-15.00. W ramach kiermaszu w godz. 10.00-14.00 odbywać się będą animacje i warsztaty świąteczne dla najmłodszych. Natomiast w sobotę 24 marca w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3, w ramach warsztatów z cyklu „Zrób to sam” będzie można samodzielnie wypleść palmę wielkanocną, czy wykonać inne świąteczne ozdoby. Zajęcia przewidziane są dla dzieci powyżej 6 lat. Chętni proszeni są o wcześniejszy zapis pod nr tel. 22 651-98-20 bądź zgłosić się w recepcji CKW.

Z kolei w Niedzielę Palmową (25 marca) w Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3, w godz. 08.00-14.00 odbywać się będzie Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. Dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób zostanie w całości przeznaczony na potrzeby podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas Powsin.

Natomiast na terenie dzielnicy Ursynów w Niedzielę Palmową odbędą się dwa Koncerty Wielkopostne. Koncert „Misterium Stabat Mater” pod batutą Włodzimierza Pawlikowskiego odbędzie się o godz. 16.30 w kościele pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. al. Komisji Edukacji Narodowej 101. Artyście, uważanego współcześnie za jednego z najsłynniejszych polskich muzyków jazzowych i kompozytorów, towarzyszyć będą Grzegorz Cessak – kantor oraz Chór Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra” i „Chór Iuvenis” pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego. Podstawą oryginalnie brzmiącego chorału będą pieśni wielkopostne połączone z fortepianowymi improwizacjami jazzowymi w wykonaniu samego kompozytora. Płyta z nagraniem tej kompozycji została wyróżniona statuetką  Fryderyka  w kategorii muzyki wokalnej. Następnie o godz. 19.00 w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny przy ul. Fosa 17 rozpocznie się wielki koncert wielkopostny „Crucifixion”. Pieśni pasyjne przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego śpiewać będzie Dagmara Barna (sopran), a recytować Cezary Nowak.

Tego samego dnia, tradycyjnie już jak co roku, o godz. 11.00 w kościele przy al. KEN 101 zostanie rozstrzygnięty Konkurs Palm Wielkanocnych. Organizatorami są władze tamtejszej parafii i Urząd dzielnicy Ursynów. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować palmy własnego projektu z samodzielnie wykonanych elementów. Kryterium oceny jury będzie stanowić: inwencja twórcza autorów, poziom trudności przy wykonywaniu elementów, walory estetyczne oraz związek z tradycją w kategoriach: palmy małe, średnie, duże i rodzinne.

Z kolei mokotowskie instytucje kultury z okazji zbliżającej się Wielkanocy przygotowały dla mieszkańców dzielnicy następujące propozycje:

24.03.2018 r. godz. 10.00 – 14.00 – „Jarmark Wielkanocny” – Centrum Łowicka; ul. Łowicka 21.

24.03.2018 r. godz. 11.00 – 13.00 – „Warsztatownia: Pod Palmami” – wykonywanie pod okiem instruktorów ozdób wielkanocnych z żywych roślin oraz różnych kolorowych dodatków – Dom Kultury Dorożkarnia; ul. Siekierkowska 28.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda