mobile

Wielkanoc na Woli

Wypleć palmę wielkanocną, pomaluj pisankę lub zrób wielkanocnego królika – przedświąteczne warsztaty twórcze na terenie Dzielnicy Wola

Anna Przerwa
Wielkanoc na Woli

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające męczeńską śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc to święto ruchowe. W tym roku Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego przypada na dzień 1 kwietnia. Truduum Paschalne rozpocznie się już Wielki Czwartek 29 marca. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, Urząd Dzielnicy Wola zaprasza mieszkańców do udziału w spotkaniach i warsztatach literacko-plastycznych, których tematem przewodnim będzie tradycja Świąt Wielkanocnych.

Już we wtorek 20 marca „Czytelnicy Klubu dla Seniora” zapraszają starszych mieszkańców dzielnicy do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 przy ul. Młynarskiej 35a, na spotkanie poświęcone tradycji Świąt Wielkanocnych w Polsce.

Z kolei dnia 23 marca, czyli w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową, Wolskie Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 zaprasza wszystkich mieszkańców na bezpłatne warsztaty tworzenia palemek wielkanocnych. Podczas wspólnej nauki plecenia wielkanocnych palm będzie można posłuchać opowieści o góralskich tradycjach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. Warsztaty odbywać się będą w godz. 17.30-20.30. Zainteresowani proszeni są o wysłanie zgłoszenia na adres emaliowy: k.jedynak@wck-wola.pl.

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego na terenie wolskich bibliotek odbywać się będą przedświąteczne warsztaty plastyczno-literackie dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy:

28.03 godz. 17.00 – „Pisanki, kraszanki, jajka malowane …” - warsztaty literacko-plastyczne z cyklu „Mały Van Gogh” dla dzieci w wieku 6-12 lat. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 25, ul. Żytnia 64.
28.03 godz. 17.00 - „Kreatywne inspiracje sztuką – wielkanocne króliki” – warsztat manualny dla czytelników w wieku 8-12 lat. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 36, ul. Redutowa 48. 28.03 godz. 17.00 – „Ozdoby wielkanocne” z cyklu „Twórcze Środy - niezależnie od pogody” - warsztaty plastyczno-techniczne dla dzieci w wieku 7-16 lat. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 46, ul. Chłodna 11.
30.03 godz. 17.00 – „Ozdoby wielkanocne” z cyklu „W każdy piątek - Bajkowy Zakątek” - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-7 lat. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 46, ul. Chłodna 11.

Natomiast jedzeniem, które zostanie mieszkańcom Woli po świętach, będzie można podzielić się z przyjaciółmi i sąsiadami podczas wspólnego „Poświątecznego Podwieczorku” który odbędzie się w sobotę 7 kwietnia na terenie Wolskiego Centrum Kulturalnego w godz. 16.00-19.00. Wstęp na spotkanie jest oczywiście bezpłatny.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda