mobile

Wielki sukces akcji #przytulMiś Dzieci Dzieciom na Ochocie!

Od 14 maja do 8 czerwca trwała na Ochocie akcja przytulMiś Dzieci Dzieciom, podczas której zbierane były pluszaki. Misie właśnie zostały przekazane do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" w Warszawie z przeznaczeniem dla poszkodowanych dzieci przewożonych ambulansami.

Marcin Kalicki
Wielki sukces akcji #przytulMiś Dzieci Dzieciom na Ochocie!

- Akcja zbierania misiów to wspaniała inicjatywa, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, jeśli chodzi o ilość #przytulMiś zebranych dla ZRM na ternie Ochoty. Chciałabym przytoczyć historię ukochanej sowy, którą dostaliśmy od 4-letniego chłopca z autyzmem. Maskotkę przyniosła jego siostra Zuza. Mikołaj pomimo tego, że prawie nie mówi przekazał maskotkę siostrze i mamie mówiąc - dla dzieci. Takie właśnie akcje „dzielenia się” są niesłychanie ważne w dzisiejszym świecie, bo promują nie tylko taka ważną wartość jak zdrowie, ale też empatię i dobro, które jak widać wraca. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc - powiedziała Sylwia Mróz, jedna z inicjatorek projektu. - Akcja zbierania misiów, to prosta, a jednocześnie wyjątkowo trafna inicjatywa. Mam nadzieję, że miśki pomogą chociaż trochę ukoić ból i stres, jaki niewątpliwe towarzyszy dzieciom, gdy trafiają do karetki pogotowia ratunkowego. Pluszowy opiekun to wspaniały pomysł! - dodała Katarzyna Łęgiewicz, Burmistrz Dzielnicy Ochota.

Dyrektor pogotowia Karol Bielski również jest zadowolony z akcji i wskazuje, że może to nie być ostatni projekt tego typu. - Akcja #przytulMiś ma pomóc ratownikom medycznym w udzielaniu pomocy medycznej dzieciom. To przedsięwzięcie miało na celu promowanie wartości ważniej dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie jaką jest zdrowie, w szczególności tych najmłodszych pacjentów Warszawy. Myślę, że nie jest to ostatnia tak wspaniała inicjatywa, w której Warszawskie Pogotowie Ratunkowe mogłoby wziąć udział.

Dzięki akcji w misie zostaną wyposażone wszystkie zespoły, które udzielają świadczeń medycznych na terenie Dzielnicy Ochota.

Fot. Katarzyna Łęgiewicz, burmistrz Ochoty

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda