mobile

Wielkie serca mieszkańców Woli

Stoją przy chodnikach na Woli, są metalowe, można im nawrzucać… i pomóc potrzebującym. Cztery wolskie serca, biją rekordy popularności!

Marcin Kalicki
Wielkie serca mieszkańców Woli

To metalowe pojemniki w kształcie serca, które przyciągają nie tylko wzrok, ale także przypominają o możliwości pomocy innym. – Każdy mieszkaniec, który zbiera plastikowe zakrętki po produktach spożywczych i gospodarczych, ma możliwość zostawić je w czterech ogólnodostępnych lokalizacjach na Woli – informuje burmistrz dzielnicy Krzysztof Strzałkowski. Czerwone serca, które są wstanie pomieścić około 75 kilogramów zakrętek znajdują się przy skrzyżowaniu ul. Żelaznej i al. „Solidarności” (Żelazna 91), Krochmalnej 3, Ciołka 33 oraz przy skwerze Sierpnia 1944 r. Następnie zakrętki przekazywane są do przetworzenia na granulat, a środki uzyskane z ich sprzedaży trafiają do potrzebujących. – Można dzięki nim finansować m.in. zakup nowoczesnych wózków inwalidzkich oraz protez dla osób najbardziej potrzebujących – dodaje burmistrz Strzałkowski.

Jak się okazało, zainteresowanie tego typu miejskim recyklingiem i pomocą potrzebującym jest ogromne. – Zgłaszają się do nas szkoły, osoby prywatne, a nawet inne instytucje, które chciały by prowadzić takie zbiórki i mieć u siebie kolorowe serce – mówi Mateusz Matejewski, Dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami dzielnicy Wola – Cieszę się, że nasza inicjatywa zyskała pozytywny odbiór wśród mieszkańców i możemy wspólnie pomagać potrzebującym w taki sposób – zaznacza. Od początku roku do pojemników trafiły ponad 3 tony zakrętek! Szybko zapełniane pojemniki sprawiły, że ZGN Wola planuje postawić dodatkowe serca. Poszukuje też dodatkowych Organizacji Pożytku Publicznego, które chciałyby odbierać zakrętki i wykorzystywać je w dobrym celu.

Do środka pojemników można wrzucać wszystkie zakrętki bez względu na ich kształt, wielkość czy kolor. Zakrętki ze wszystkich artykułów spożywczych, czy chemii gospodarczej. Zakrętki są wykonane z czystego polimeru PET. Zamienia się je w granulat, z którego można zrobić np. następne plastikowe zakrętki, opakowania, meble ogrodowe czy worki na śmieci. Ważne, by przed wrzuceniem ich do pojemnika, spod wieczek usunąć ewentualne dodatkowe elementy takie jak uszczelki, kawałki folii czy papieru.

Źródło/Fot. ZGN Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda