mobile
REKLAMA

Wielkie zmiany w Wiśle Warszawa

Przed rozpoczynającym się sezonem I ligi drużyny z zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet kompletują składy. Do wielkich roszad dojdzie w wielu klubach. Pisałem już o zmianach w beniaminku BlueSoft Mazovii Warszawa, teraz przyszedł czas na ubiegłorocznego zwycięzcę rozgrywek - Wisłę Warszawa.

Marcin Kalicki
Wielkie zmiany w Wiśle Warszawa

Z klubem grającym na co dzień na Bemowie żegna się wiele gwiazd. W barwach Wisły w rozpoczynających się 1 października rozgrywkach nie zobaczymy m.in.: była reprezentantka Polski, mistrzyni kraju - Magdaleny Saad. Libero, która w zespole z Warszawy była od początku powstania klubu, przenosi się do drużyny MKS SAN-Pajda Jarosław. Kontrakt z PWSZ Jedynką Tarnów podpisały Joanna Sobczak i Magdalena Jurczyk, natomiast popularna "Owca", czyli Marta Wellna zagra w BKS Bielsko-Biała. Przy ulicy Obrońców Tobruku nie zobaczymy również dotychczasowej kapitan zespołu -Karoliny Ciaszkiewicz-Lach, która postanowiła zakończyć sportową karierę.

"Bemowskie Syreny" poprowadzi również nowy szkoleniowiec. - Jestem bardzo zadowolony z naszych trenerów w poprzednim sezonie, a więc Dominika Stanisławczyka i Jakuba Kreboka. Pracowali bardzo dobrze. Mając porównanie do poprzednich trzech sezonów, to uważam, że w ostatnim zespół był najlepiej przygotowany pod względem fizycznym. Ich praca była naprawdę fajna. W rachubę wchodziło pozostanie tego sztabu trenerskiego na przyszły sezon. Tak się nie stanie. Stanisławczyk ze względu na sprawy rodzinne i pracę na uczelni w Krośnie zdecydował się tam wrócić. Krebok natomiast wyjeżdża kontynuować karierę w Japonii - powiedział Grzegorz Kulikowski, prezes Wisły na oficjalnej stronie drużyny. Młodych trenerów zastąpi szkoleniowiec reprezentacji Białorusi - Piotr Chilko.

Nowego klubu szukają sobie także bardzo doświadczone zawodniczki, które nie raz potrafiły swoimi zagraniami przechylić szalę zwycięstwa na korzyść warszawskiej ekipy: Mirjana Djurić, Katarzyna Mróz, Katarzyna Nadziałek, Paulina Biranowska czy Monika Kutyła.

W zespole z Bemowa pozostaną rozgrywająca: Elena Nowgorodczenko (Ukraina), środkowa Katarzyna Połeć oraz przyjmująca Katarzyna Marcyniuk. - W tej chwili mamy podpisaną umowę z drugą rozgrywającą, występującą ostatnio w MKS Kalisz, Katarzyną Warzywniak. Rozegranie powinno być na przyzwoitym poziomie. Trudno będzie znaleźć lepsze w pierwszej lidze. Jeśli chodzi o pozycję libero, to zdecydowaliśmy się na grająca w poprzednim sezonie w KSZO Alicję Markiewicz. Uważam, że była jedną z lepszych zawodniczek w LSK na tej pozycji. Na środku mamy wspomnianą Połeć, a do tego podpisaliśmy umowę z Jowitą Jaroszewicz z Proximy Kraków i młodą zawodniczką Mazovii Agnieszką Banasiak. Na przyjęciu mamy zakontraktowaną Ewelinę Mikołajewską z Legionovii. Zastanawiamy się nad trzema doświadczonymi siatkarkami na jednej pozycji plus młodszą, która mogłaby się uczyć. Na ataku będzie u nas grała Żaneta Baran, która przez ostatnie dwa lata występowała PTPS Piła. Do tej pory trafiają zatem do nas zawodniczki występujące w mocnych klubach. Mamy jeszcze angaż dla atakującej, dwa miejsca na przyjęcie oraz jedno na libero. W tym momencie szukamy siatkarek z zagranicy. Myślę, że do 1 sierpnia skład będzie skompletowany - mówi prezes Kulikowski.

Poniżej pełna lista zmian w Wiśle Warszawa:

Przychodzą: trener Piotr Chilko (Białoruś), Agnieszka Banasiak (BlueSoft Mazovia Warszawa), Żaneta Baran (PTPS Piła), Jowita Jaroszewicz (Proxima Kraków), Alicja Markiewicz (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Ewelina Mikołajewska (LTS Legionovia Legionowo), Katarzyna Wawrzyniak (MKS Kalisz).

Odchodzą: trener Dominik Stanisławczyk (Karpaty Krosno), Magdalena Saad (SAN-Pajda Jarosław), Marta Wellna (BKS Bielsko-Biała), Joanna Sobczak i Magdalena Jurczyk (PWSZ Jedynka Tarnów), Karolina Ciaszkiewicz-Lach (koniec kariery). Ponadto klubu szukają sobie: Paulina Biranowska, Mirjana Djurić, Zuzanna Kucińska, Monika Kutyła, Katarzyna Mróz i Katarzyna Nadziałek.

Kibice siatkówki z Warszawy mają nadzieję, że część z tych zawodniczek jednak zostanie w drużynie "Bemowskich Syren".

Źródło: wisla-warszawa.pl/własne

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda