mobile

Wiemy gdzie powstaną ogrody do zabawy

Wybór był niezwykle trudny. W konkursie na lokalizacje ogrodów do zabawy warszawiacy nadesłali blisko 150 propozycji. Zgodnie z założeniami wybranych zostało pięć z nich. Prace nad powstaniem ogrodów ruszą już wkrótce.

Informacja prasowa
Wiemy gdzie powstaną ogrody do zabawy

Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie konkursem, ale przez to wybór był niezwykle trudny – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Przed nami prace nad projektem. Co wyjątkowe w tym konkursie - każdy z placów będzie niepowtarzalny, a to za sprawą zarówno artystów, jak i oczekiwań warszawiaków.

W konkursie, którego celem było wyłonienie pięciu lokalizacji dla ogrodów do zabawy wpłynęło 149 ważnych zgłoszeń. Komisja konkursowa mogła jednak wybrać jedynie pięciu zwycięzców. Ogrody do zabawy powstaną:

  • 1.   na podwórku pomiędzy ulicami Walecznych, Peszteńską, Holenderską i Niekłańską na Pradze-Południe;
  • 2.   na skwerze Kaliny na Żoliborzu;
  • 3.   na ternie pomiędzy ul. Kępną i Zamoyskiego na Pradze-Północ;
  • 4.   przy ulicy Polnej Róży, w pobliżu Stacji Techniczno-Postojowej Metra Warszawskiego na Ursynowie;
  • 5.    w okolicy ulicy Jugosłowiańskiej 17 na Pradze-Południe.

Wybór powyższych lokalizacji nie oznacza, że pozostałe zostały całkowicie odrzucone. Jeżeli zwycięskie realizacje spodobają się warszawiakom, stolica będzie kontynuowała program.

W ogrodach dzieci będą mogły aktywnie spędzić czas i rozwijać swoją wyobraźnię w naturalnej przestrzeni. W trakcie budowy wykorzystywane będą jedynie naturalne materiały np.  kamienie, szyszki, kora, pieńki. Aranżacja poszczególnych ogrodów odbywać się będzie na podstawie koncepcji stworzonej przez mieszkańców we współpracy z zaangażowanymi w projekt artystami. Realizacja tych miejsc nastąpi w formie spotkań w plenerze i działań warsztatowych, dzięki czemu każdy projekt będzie autorski i niepowtarzalny.

To projekt, który nie tylko będzie służył warszawiakom, ale przede wszystkim zachęca ich do współpracy i odkrywania piękna przyrody w najbliższym otoczeniu. Wierzymy, że prace nad projektami pobudzą wyobraźnie, a przez to stworzone instalacje będą fantazyjne i inspirujące – podkreśla Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Ogrody będą funkcjonowały minimum przez sezon lato-jesień br., jako instalacje czasowe. Planowana jest również obecność animatorów, którzy będą zachęcać i angażować mieszkańców do zabawy w danej przestrzeni. Jesienią na terenie ogrodów będą podejmowane inicjatywy edukacyjne z udziałem przyrodników i entomologów.

Lokalizacje wybranych ogrodów do zabawy można znaleźć na mapie.

fot. UM Warszawa - O grodach opowiadli (od prawej) M.Olszewski wiceprezydnet stolicy i A. Gajewska - radna miejska.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko