mobile

Windą na Plac Na Rozdrożu

Węzeł przesiadkowy na pl. Na Rozdrożu czekają zmiany. Będzie nowe przejście dla pieszych oraz windy na przystanki autobusowe.  Po przebudowie Trasa Łazienkowska ma stać się dostępna dla osób  z ograniczoną możliwością poruszania się. Rozpoczęcie inwestycji to przełom 2018/2019 roku.

Anna Tomasik
TAGI
Windą na Plac Na Rozdrożu

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na dokumentację projektową kompleksowej przebudowy ruchliwego węzła przesiadkowego, jakim niewątpliwie jest Plac Na Rozdrożu i jego okolica. Drogowcy podkreślają, że zależy im nie tylko na dostosowaniu trudno dostępnych obecnie przystanków, ale i na poprawie funkcjonowania całych węzłów przesiadkowych. Pomysły są naprawdę zaskakujące. 
    W ramach programu „Dostępna Łazienkowska” przebudowane zostaną schody i przystanki, które dodatkowo będą wyposażone w tablice Systemu Informacji Pasażerskiej. Pod wiatami będzie więcej miejsc siedzących, gdyż perony zostaną poszerzone. Wsiadanie do autobusu ułatwić ma wyższy i profilowany krawężnik. Pojawią się też windy, dzięki którym osoby niepełnosprawne czy rodziny z małymi dziećmi będą mogli bez problemu wjechać na przystanki autobusowe usytuowane na Trasie Łazienkowskiej.
    – Jeśli chodzi o windy na pl. Na Rozdrożu to rozważane są dwa warianty. Pierwszy polega na umiejscowieniu wind od strony jezdni, ale jest to gorsze i trudniejsze w realizacji rozwiązanie chociażby w związku z koniecznością zapewnienia ochrony obiektów przez zderzeniami i wypadkami. Preferujemy drugi wariant w postaci zlokalizowania wind z drugiej strony wraz ze zwężeniem łącznic Trasy Łazienkowskiej – zdradza Adam Piotr Zając z ZDM, odpowiedzialny za kwestię dostępności infrastruktury i eliminowania barier.
    Także górny poziom węzła ma się zmienić. W miejscu, gdzie dzisiaj można przejść tylko przejściem podziemnym, wyznaczone zostanie brakujące przejście dla pieszych po zachodniej stronie Al. Ujazdowskich, przez wlot ul. Koszykowej. Uporządkowany zostanie ruch rowerowy na placu, będzie więcej przestrzeni dla pieszych.

Anna Tomasik
Foto: ZDM Warszawa


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko