mobile
REKLAMA

Winylobranie na Krakowskim Przedmieściu.

W niedzielę 17 czerwca na Krakowskim Przedmieściu odbyło się muzyczne wydarzenie w hołdzie klasycznych winyli.

Tomek Dominiczak
Winylobranie na Krakowskim Przedmieściu.

Naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego, w Galerii Kordegarda, odbył się kiermasz płyt winylowych. Organizatorzy wystawili spore stoisko, na którym można było znaleźć muzykę w niemal każdym gatunku i klimacie. Klasyczna, rock, jazz, funk, rap, pop, elektroniczna czy nawet muzyka filmowa – przekrój był bardzo szeroki. Asortyment był niezwykle bogaty i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Swoje zbiory udostępnili też najwięksi kolekcjonerzy, dzięki czemu przechodnie mogli zobaczyć (i usłyszeć) płyty występujące w niezwykle małej ilości egzemplarzy. Idealna okazja, aby kupić poszukiwany tytuł lub porozmawiać o muzyce z ekspertami w danym gatunku.

O 16:00 rozpoczęła się prelekcja pt. „Znam wszystkie Wasze numery”. Tym razem gościem głównym był Andrzej Korzyński. Był to jeden z autorów przeprowadzanej kiedyś w Polsce rockandrollowej rewolucji. Jego celem było nagrywanie i popularyzowanie muzyki młodzieżowej. Pomógł w rozwoju i karierze takim artystom jak Marek Grechuta, Czesław Niemen, Czerwone Gitary, Trubadurzy czy Breakout.

Pan Andrzej tworzył również muzykę filmową dla takich reżyserów jak Andrzej Wajda czy Andrzej Żuławski a także do kultowych obrazów: Wielki Szu, Akademia Pana Kleksa i wielu innych. W latach 80 i 90 był jednym z pierwszych artystów tworzących elektroniczny pop, zapisał się też w pamięci Polaków, jako autor tekstu Mydełka Fa. Korzyński wymyślił także Franka Kimono, i napisał jego największy przebój: King Bruce Lee karate mistrz.

Prelekcja była zatem niezwykle ciekawa, co zresztą potwierdziło duże zainteresowanie, którym cieszył się gość. Całe wydarzenie było oblegane przez przechodniów, których tego dnia na Krakowskim Przedmieściu było bardzo wielu.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda