mobile
REKLAMA

Wisła porusza umysł

Co by się stało, gdyby nikt nie troszczył się o naturę? Jak ogólny pośpiech i podążanie za modą zaśmieca środowisko? Kolejna odsłona wystaw i wydarzeń na bulwarach wiślanych zwraca uwagę na kwestie ekologii. Oficjalne otwarcie cyklu Dzielnicy Wisła już we wtorek, 13 sierpnia, o godz. 19.00.

Informacja prasowa
TAGI
Wisła porusza umysł

„Wisła porusza umysł” to drugi z trzech cykli miejskich wystaw, który nawiązuje do codziennych nawyków wpływających na klimat, jakość powietrza i kondycję zieleni, nie tylko nad Wisłą. Autorzy akcji zwracają uwagę m.in. na zbyt krótkie życie ubrań przez zmienną modę, szybkie jedzenie na mieście w jednorazowych opakowaniach. Chcą przypomnieć, że nadmierna konsumpcja niszczy przyrodę i wyczerpuje surowce.

 

Dzielnica Wisła cały letni sezon promuje ekologiczne nawyki. Teraz bulwar gen. G. Pattona stanie się przestrzenią spotkań, spacerów oraz prezentacji o nadrzecznej przyrodzie i idei less waste. Cykl otworzy pokaz fragmentów spektaklu uKORZENIE, który powstał we współpracy z Fundacją „Sztuka Ciała”. Widzowie odbędą podróż w przyszłość, do świata, w którym zapomniano o ekologii. Widowisko rozpocznie się we wtorek, 13 sierpnia, o godz. 19.00, na bulwarze gen. G. Pattona, na wysokości Muzeum nad Wisłą.

 

Także w sierpniu odbędą się nietypowe sesje malarskie i ciekawe spacery po bulwarach. Uczestnicy w ostatnią sobotę, 10 sierpnia otrzymywali własne portrety namalowane na bezużytecznych przedmiotach. Prace artystki, Beaty Sosnowskiej pojawią się na otwarciu cyklu Wisła porusza umysł. W otwartych kubikach pojawią się grafiki do robienia selfie z owadami nadwiślańskimi. Portrety przypomną fakt, że człowiek jest częścią przyrody. Trzy kubiki będą zaaranżowane w ekosystemy przyrody zbudowane ze zużytych rzeczy. Nawiązują one do ciągłego pośpiechu i zmienności w nurcie "fastfood, fastfashion, fastlife". Czwarty kubik "wasteless" promuje picie warszawskiej kranówki, by nie kupować kolejnej plastikowej butelki wody. Ilustracje stworzyła rzeźbiarka i projektantka Paula Buczyńska. Na nadwiślańskich pergolach zawisną zdjęcia Grubej Kaśki, nawiślańskich ptaków i wydarzeń organizowanych nad Wisłą. Dla spragnionych ciekawostek nadwiślańskiej przyrody organizatorzy szykują spacery z przewodnikami.

 

Z kolei we wrześniu stolica będzie świętować 55. urodziny Grubej Kaśki – popularnej zielonej wieży, która pompuje wodę z dna Wisły. Na bulwarze gen. G.S. Pattona zobaczymy wystawę poświęconą urokliwej jubilatce. Warszawskie wodociągi planują też serię spotkań o historii i ciekawostkach obiektu.

 

Kuratorkami cyklu wystaw są architektki i projektantki: Marta Pędowska i Martyna Tejwa. Projekty zostały sfinansowane przez miasto stołeczne Warszawa. Szczegóły dostępne są na fanpage’u Dzielnicy Wisła, gdzie pojawi się harmonogram spotkań.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda