mobile

Witaj Lato na Bielanach!

Bielany po raz kolejny hucznie witają lato.

Tomek Dominiczak
Witaj Lato na Bielanach!

8 i 9 czerwca na warszawskich Bielanach miała miejsce wielka impreza plenerowa, w której mieszkańcy oficjalnie powitali lato w akompaniamencie hitów granych przez znane gwiazdy. Wszystko działo się w okolicach stacji metra Słodowiec – na Serku Bielańskim, gdzie okoliczni warszawiacy zebrali się bardzo tłumnie. Obecnych było wiele atrakcji dla dużych i małych, aktywnych, dbających o zdrowie i tych z duszą artystyczną lub po prostu lubiących dobrze się bawić.

W sobotę o 14:00 ulicami dzielnicy przeszła wielka parada mieszkańców i przyjaciół Bielan. Pochód pełen kolorów i zabawy wyruszył spod stacji metra Wawrzyszew, po czym ulicą Kasprowicza przeszedł na teren pikniku. Parada bez wątpienia była bardzo dobrą i widowiskową okazją na integrację mieszkańców.

Piknik rodzinny rozpoczął się koncertem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej. Przez cały dzień można było brać udział w wielu aktywnościach umiejscowionych w specjalnych strefach m.in. sportu, malucha czy zdrowia. Nie zabrakło też dobrego jedzenia serwowanego w kilku różnych foodtruckach.

Jedną z ciekawszych atrakcji była możliwość nagrania własnego filmu - mobilne studio filmowe Fundacji Sławomira Idziaka Film Spring Open było obecne na wydarzeniu i oferowało szkolenie wszystkim chętnym. Poza tym na pikniku można też było zobaczyć spektakl Teatru AKT, przedstawienie dla dzieci oraz koncert Dixie Tigers Band. Przygotowano również specjalny drewniany parkiet dla fanów tańca.

Wieczorem o godzinie 20:00 na scenę wkroczył zespół LemON. Zaraz po nich zaśpiewał Kuba Badach a swoim występem zwieńczył wszystko Maciej Maleńczuk. Na samym końcu odbyła się nietypowa impreza „silent disco”.

 

Tomek Dominiczak

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko