mobile
REKLAMA

Własny ogródek w sercu Warszawy? Żaden problem!

Już w najbliższy weekend, w dniach 6-7 czerwca, odbędzie się druga edycja projektu „Miasto i Ogród”, zasilanego przez markę samochodów elektrycznych BMW. W tym roku zazieleni się Płyta Główna przed wejściem do Pałacu Kultury i Nauki, w ramach cyklu wydarzeń „Plac Defilad”.

TAGI
Własny ogródek w sercu Warszawy? Żaden problem!

Ideą inicjatywy jest stworzenie w mieście przestrzeni przyjaznej mieszkańcom. Ubiegłoroczna edycja projektu „Miasto i Ogród” przyciągnęła ponad 3 tys. osób. Poprzednio wydarzenie zorganizowane było na terenie dawnej Fabryki Norblina. Tym razem mieszkańcy stolicy, przy wsparciu profesjonalnego ogrodnika, będą sadzić i uprawiać własne warzywa, zioła i kwiaty w samym sercu Warszawy – na Placu Defilad. Każdy, kto chciałby posiadać swój własny imienny ogródek, powinien zgłosić się do 4 czerwca przez fanpage „Miasto i Ogród” na Facebooku. Sadzenie 6 i 7 czerwca rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godziny 16:00.

Akcji tradycyjnie towarzyszyć będą liczne atrakcje. „Stowarzyszenie ArtAnimacje zorganizuje cykl warsztatów o najnowszych miejskich trendach, a Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” poprowadzi programy animacyjne dla dzieci i seniorów. Miłośnicy innowacyjnych rozwiązań w motoryzacji będą mogli przetestować elektryczne BMW i3” - czytamy na stronie wydarzenia.

Połączenie projektów „Miasto i Ogród” z „Placem Defilad” jest efektem współpracy między BMW i marką miejskich samochodów elektrycznych BMW i3, a lokalnymi władzami oraz instytucjami kultury, które w 2014 roku zainicjowały aktywizację przestrzeni miejskiej wokół Pałacu Kultury. Inicjatywę „Plac Defilad” tworzą Miasto Stołeczne Warszawa, Teatr Studio, Bar Studio oraz Café Kulturalna. W ramach tego projektu odbędą się koncerty oraz działania artystyczne, debaty na ważne dla mieszkańców tematy i spotkania przy 25-metrowym stole, plenerowe projekcje filmowe i niedzielne śniadania z muzyką na żywo.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda