mobile
REKLAMA

Włochy dla przedszkoli

W Dzielnicy Włochy, od marca ubiegłego roku, realizowany jest projekt pn. „Moje przedszkole – najlepszy start – Dzielnica Włochy m.st. Warszawy” podnoszący jakość edukacji przedszkolnej poprzez realizację dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej.

Christian Młynarek Zastępca Burmistrza Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
TAGI
Włochy dla przedszkoli

Projekt realizowany jest w dziewięciu placówkach wychowania przedszkolnego, obejmuje swoim wsparciem 1054 dzieci, a także 100 nauczycieli oraz pracowników pedagogicznych. Forma zajęć jest atrakcyjna dla uczestników, zapewnia udział w wychowaniu przedszkolnym przez wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z deficytami rozwojowymi z zastosowaniem narzędzi multimedialnych. Każda z placówek została wyposażona w zestawy tablic interaktywnych (projektor multimedialny, tablica suchościeralna) oraz laptopy. Zakupione zostały także zestawy do zabaw logopedycznych i integracji sensorycznej. Wszystkie środki trwałe po zakończeniu projektu przejdą na własność każdej z placówek służąc do pracy, nauki i zabawy dzieciom z kolejnych roczników.

Wsparcie dzieci z deficytami rozwojowymi przede wszystkim prowadzi do zwiększania szans prorozwojowych dając szansę na uzyskanie niezależności w kolejnych etapach edukacji
i przeciwdziałając wykluczeniu.

Sprawując nadzór nad obszarem funduszy europejskich, mogę jednoznacznie stwierdzić, że innowacyjny program zajęć oferowany dla placówek objętych wsparciem to przede wszystkim wartość dodana dla jakości oferty prowadzonych zajęć w przedszkolach, a sam projekt to nie tylko wsparcie dla dzieci ale także możliwość podnoszenia kompetencji zawodowych dla nauczycieli poprzez realizację specjalistycznych kursów takich jak praca z dzieckiem z deficytami, multimedia w dydaktyce, emisja głosu. Realizując tego typu projekty chcemy partycypować w rozwoju najmłodszych, zapewniając im jak najlepszy start w przyszłość.


 

Całkowita wartość projektu: 1 474 500,00 zł

Wysokość dofinansowania Funduszy Europejskich: 1 179 600,00 zł

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko