mobile
REKLAMA

Włodarzewska jak nowa

Ruszają prace związane z przebudową ul. Włodarzewskiej. Od wtorku, 5 marca na odcinku od ul. Drawskiej do Zadumanej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę Al. Jerozolimskich.

Informacja prasowa/ fot. pixabay
Włodarzewska jak nowa

Dzielnica Ochota przebuduje ul. Włodarzewską na odcinku od ul. Usypiskowej do Al. Jerozolimskich. Oczekiwana przez mieszkańców Ochoty inwestycja poprawi obsługę komunikacyjną rozrastających się Szczęśliwic. Projekt przewiduje kompleksową modernizację ulicy, m.in. budowę nowej nawierzchni jezdni wraz z podbudową i odwodnieniem, chodników z płyt betonowych, wytyczenie kilkudziesięciu miejsc parkingowych i posadzenie zieleni, m.in. klonów, berberysów i krzewów różanych. Na bezpieczeństwo ruchu wpłyną m.in. wyspowe progi zwalniające, specjalnie wyprofilowane przystanki autobusowe z separatorem rozdzielającym pasy jezdni i wytyczenie przejść dla pieszych po obydwu stronach skrzyżowania z ul. Drawską. Projekt zmian powstał w ramach konsultacji z okolicznymi mieszkańcami. Jesienią odbyło się spotkanie informacyjne, zbierano także uwagi mieszkańców.

 

Prace budowlane zostały podzielone na kilka etapów. W pierwszym (od 5 marca) ruszą na odcinku od ul. Drawskiej do Zadumanej. W kolejnych etapach prace obejmą odcinki pomiędzy ulicami Usypiskową i Przy Parku, od ul. Przy Parku do Drawskiej i od Zadumanej do Al. Jerozolimskich. Roboty będą realizowane przy wyłączeniu z ruchu połowy szerokości jezdni i zachowaniu ruchu jednokierunkowego w stronę Al. Jerozolimskich. Objazd w przeciwnym kierunku będzie odbywał się ulicami Łopuszańską i Grójecką lub Śmigłowca – Drawska – K. Dickensa. Ruch autobusów, ruch lokalny i dojazd do posesji, będą utrzymane przez cały czas poza okresem wakacyjnym 2019 r., kiedy całkowicie zamknięty będzie odcinek pomiędzy ul. Zadumaną i Al. Jerozolimskimi. Ruch pieszych, w zależności od postępu robót, będzie odbywał się jedną stroną ul. Włodarzewskiej. Wszystkie prace zakończą się pod koniec maja 2020 r.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem: www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie: www.ztm.waw.pl.

Źródło: UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda