mobile

Włos się jeży

Elektryzowanie się włosów to problem, który pojawia się najczęściej zimą. Włosy stają się niesforne, trudne do ułożenia i wyglądają nieestetycznie. Jak zatem radzić sobie z tym problemem?

Karolina Sakowska/ fot. pixabay
Włos się jeży

Przesuszone włosy, są znacznie bardziej podatne na unoszenie się. Działają jak magnez na jony dodatnie obecne w powietrzu. Skutkuje to odpychaniem się jonów naładowanych tak samo, a w efekcie elektryzowaniem się włosów. Dlatego produkty, które pomogą ujarzmić elektryzujące się włosy, to przede wszystkim preparaty głęboko nawilżające.

Podstawą pielęgnacji będą naturalne, bogate w składniki odżywcze szampon i odżywka. Najlepsze zastosowanie mają: aloes, pokrzywa, czarna rzepa, rumianek, łopian, czy żeń-szeń. Ważne, żeby unikać kosmetyków zawierających substancje chemiczne takie jak SLS czy SLES[Sodium Laureth (Lauryl) Sulfate/Ammonium Lauryl Sulfate/Sodium Mureth Sulfate], powodujące dodatkowe wysuszenie i podrażnienie skóry głowy. Dobrze sprawdzi się także dodatkowa pielęgnacja olejami: kokosowym, arganowym, makadamia, czy migdałowym. Warto również przyjrzeć się produktom dyscyplinującym włosy, które w szybki sposób pomogą je ujarzmić. Mogą to być pomady, pudry czy pianki. Należy nakładać je w niewielkiej ilości, by nie obciążyć włosów.

Wskazane jest, by zadbać o prawidłowy poziom nawilżenia nie tylko naszych włosów, ale całego naszego organizmu. Dodatkowo, należałoby pomyśleć o nawilżaniu powietrza w domu. Zyskają na tym zarówno nasze włosy, jak i cały organizm.

Prostymi trikami będą także spłukiwanie włosów chłodną wodą, która zamyka łuski, przez co wygładzi włosy i zapobiegnie elektryzowaniu się włosów, a także suszenie włosów chłodnym powietrzem. W sytuacji awaryjnej można również przeciągnąć pasma zwilżoną wcześniej dłonią, lub kremem do rąk.

Na koniec, równie ważny element pielęgnacji włosów zimą, to ubiór. Warto zainwestować w czapkę i szalik z naturalnych tkanin. Nie tylko posłużą nam na lata, ale pozytywnie wpłyną na kondycję włosów, bowiem sztuczne tkaniny znacząco wzmagają ich elektryzowanie się.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda