mobile

Wola przyznała 200 tys. zł dotacji na wydarzenia kulturalne

Miłośnicy historii, muzyki i żywego słowa mogą oznaczyć Wolę na mapach wydarzeń kulturalnych. Aż do jesieni będą tu trwały koncerty, spotkania z książką, międzypokoleniowe warsztaty, spacery i gry miejskie.

TAGI Warszawa Wola
Wola przyznała 200 tys. zł dotacji na wydarzenia kulturalne

Dzielnica Wola przyznała dotacje organizacjom pozarządowym na organizację wydarzeń kulturalnych. – Z finansowej współpracy w zakresie kultury skorzystało w tym roku 11 organizacji, którym przyznaliśmy 200 tys. zł. na realizację 12 projektów. W sumie o dofinansowanie ubiegało się 60 organizacji – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

Mieszkańcy dzielnicy będą mieli możliwość uczestniczenia nieodpłatnie między innymi w warsztatach artystyczno– krajoznawczych, spacerach po dzielnicy,  grach miejskich, rodzinnych spotkaniach muzycznych, happeningach, działaniach realizowanych zarówno w plenerze jak i w naszych instytucjach kultury. 

Głównym wątkiem w tym sezonie jest 100. rocznica przyłączenia Woli do Warszawy. I tak Fundacja ARTE zaprasza na cykl „Historia Woli słowem zapisana”, czyli sześć prelekcji o ludziach związanych z Wolą, gry miejskie oraz warsztaty „Wola z przyszłości” i „Wolskie pamiętniki”. Pierwszy otwarty wykład „Gdyby nie pani Stefa” o Stefanii Wilczyńskiej – pedagog i współpracownicy Janusza Korczaka w Domu Sierot, odbędzie się 23 maja o godz. 17.30 w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6.

Dla osób, które lubią odkrywać świat poprzez dźwięki, Fundacja Miejsce Kreatywne przygotowała „Muzyczny wehikułu czasu”. W czasie interaktywnych koncertów muzycy zabiorą gości w podróż od lat 20. minionego wieku po współczesne, pokażą, jak melodia harmonizowała z nastrojem, kulturą czy ubiorem. Koncerty odbywają się w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 o godz. 19.00 (11 maja – lata 50.–70.; 8 czerwca – lata 80.–90.; 22 czerwca – lata współczesne). Zaproszenia można odebrać w WCK-u lub u organizatora: tel. 629-119-086/e-mail: zapisy@aktywnemiastorodzinne.pl.

Na spotkania „Książka prawdę ci powie. . .!” Fundacja Bez Wizy zaprasza dzieci i dorosłych. Występy aktorów, gry, konkursy i zajęcia plastyczne ukażą uczestnikom nowe aspekty czytania. Spotkania odbywają się w Bibliotece dla Dzieci
i Młodzieży przy al. Solidarności 90, w soboty między godz. 11.00 a 13.00: „Kajko i Obelix, czyli o komiksie” – 14 maja; „Stoi na stacji... książka” – 11 czerwca; „Po szlakach poszlaki, czyli kto zabił?” (opowieść o Sherlocku Holmesie) – 10 września; „Strzeż się strzygi!” (powieść fantasy) – 8 października; „Chcecie bajki – oto bajka!” – 19 listopada.
Tradycyjnie nie zabranianie spacerów z przewodnikami Fundacji Hereditas i Stowarzyszenia Masław. Z okazji 100-lecia Woli w programie znalazły się prelekcje, warsztaty oraz gry miejskie „Wola w filmie” i „100 lat temu na Woli”.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko