mobile
REKLAMA

Wola stara się o dodatkowe pieniądze na rewitalizację kamienic

Dzielnica Wola otrzymała dodatkowe 2 mln zł na rewitalizację kamienic przy ul. Grzybowskiej 47 i 47a. Do rewitalizacji wytypowanych jest osiem kolejnych budynków. Na ten cel potrzebnych jest 57 mln zł. Rada Dzielnicy Wola pozytywnie zaopiniowała już stosowne zmiany budżetowe. Ostateczne decyzje w tej sprawie podejmie Rada m.st. Warszawy.

Mariusz Gruza/UD Wola
TAGI
Wola stara się o dodatkowe pieniądze na rewitalizację kamienic

Prace nad rewitalizacją wolskich skwerów, parków, placów czy kamienic prowadzone są regularnie od kilku lat. - Długofalowe działania rewitalizacyjne skierowane są na rozwój i podniesienie atrakcyjności przestrzeni publicznej na Woli - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. - Chcemy to osiągnąć poprzez jej uporządkowanie i przygotowanie do pełnienia funkcji mieszkalnych, usługowych i rekreacyjnych - dodaje.

W te długofalowe działania wpisuje się rewitalizacja wolskich kamienic. - Dzielnica Wola otrzymała właśnie dodatkowe 2 mln zł na rewitalizację dwóch kamienic przy ul. Grzybowskiej 47 i 47a – mówi burmistrz Strzałkowski. Środki te zostaną wydane w latach 2017-2018. W obu kamienicach zostanie wyremontowana elewacja oraz klatki schodowe. Rewitalizacja pozytywnie wpłynie nie tylko na strukturę techniczną, ale zwiększy również walory estetyczne budynku i poprawi wygląd przestrzeni miejskiej.

Dzielnica Wola wytypowała do rewitalizacja kolejnych osiem kamienic. Na ten cel potrzebnych jest 57 mln zł. Rada Dzielnicy Wola pozytywnie zaopiniowała już propozycje stosownych zmian budżetowych

Największą kwotę pochłonie rewitalizacja kamienicy znajdującej się przy al. Solidarności 145. Na ten cel potrzeba 21 mln zł. Zakres prac obejmie w całości elementy konstrukcyjne budynku wraz z wykonaniem przyłączy i nowych instalacji wewnętrznych. Wykonanie przebudowy wraz z nadbudową pozwoli na dalszą eksploatację objętego ochroną Konserwatora Zabytków, pozyskanie nowych lokali użytkowych i mieszkalnych. Z kolei rekonstrukcja elewacji przywróci dawne walory architektoniczne budynku. Kolejny adres wytypowany do rewitalizacji to ul. Żelazna 64. Inwestycja pochłonie 3 mln zł. Zakres prac obejmie termomodernizację, modernizację elementów konstrukcyjnych budynku oraz piwnicy i klatek schodowych. Kwota 2,5 mln zł jest potrzebna na rewitalizację kamienicy przy ul. Złotej 73a. Tu planowana jest modernizacja elewacji budynku, klatek schodowych, ale także instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, wraz z przyłączami.

Do procesu rewitalizacji wytypowane zostały również:

    kamienica przy ul. Krochmalnej 30 – 1,5 mln zł
    kamienica przy ul. Hrubieszowskiej 9 – 9 mln zł
    kamienica przy ul. Żelaznej 66 – 10 mln zł
    kamienica przy ul. Gibalskiego 12 – 9 mln zł
    kamienica przy ul. Krochmalnej 46 – 2 mln zł.

Zmiany w budżecie czekają teraz na pozytywną decyzję Rady m.st. Warszawy.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko