mobile

Wolontariusze mają dzisiaj swoje święto

5 grudnia, czyli Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - to ten dzień w roku, w którym szczególnie okazujemy wdzięczność wszystkim tym, których praca, chęci i zaangażowanie umożliwiają realizację tak wielu inicjatyw i wsparcia dla innych.

Redakcja
Wolontariusze mają dzisiaj swoje święto

Wsparcie wolontariuszy jest nieocenione dla wielu instytucji miejskich oraz stołecznych organizacji pozarządowych. Jest wsparciem zarówno podczas organizacji specjalnych wydarzeń jak i przy realizacji codziennych zadaniach. Na gotowości i zaangażowaniu ochotników mogą polegać m.in.: domy kultury, biblioteki, domy i ośrodki pomocy społecznej, muzea, różnorodne stowarzyszenia i fundacje. Wolontariusze są aktywni podczas wielu koncertów, pikników, festynów i innych wydarzeń – sportowych, edukacyjnych czy kulturalnych. Realizują także działania na rzecz potrzebujących, środowiska czy zwierząt.

Jak co roku wiele warszawskich dzielnic starannie przygotowało się do lokalnych, uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Na ochotników czekają wystawy, występy artystyczne, konkursy, spotkania, uroczyste gale, a także wręczenia nagród, a poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

Dzielnicowe Święto Wolontariusza, organizowane pod hasłem „Wolontariat z Ochotą”, odbyło się 4 grudnia już po raz szesnasty. To jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń na wolontariackiej mapie Warszawy. Obowiązkowym punktem Gali były wręczone wolontariuszom podziękowania oraz poczęstunek. To wydarzenie, którego gospodarzem jest Burmistrz Dzielnicy Ochota oraz liczne grono współorganizatorów – szkół, organizacji społecznych i instytucji kultury.

Bielański zarząd dzielnicy tradycyjnie zaprasza lokalnych wolontariuszy na uroczyste spotkanie z okazji ich święta w dniu 5 grudnia. Po raz kolejny zostaną wręczone nagrody Bielańskiego Wolontariusza Roku, do których zgłoszono aż 48 kandydatur (najmłodsza wolontariuszka ma 11 lat, a najstarszy wolontariusz 85).

Nie mniej okazałe będą wydarzenia poświęcone aktywności wolontariackiej w dzielnicach Wola oraz Praga Południe. Wolskich ochotników podczas uroczystego Dnia Wolontariusza czekają wyróżnienia i atrakcja specjalna – dynamiczny pokaz ratownictwa. Wolontariusze z drugiej strony Wisły oczekują dorocznego rozstrzygnięcia konkursu „Wyróżniony wolontariusz”.

Ten tydzień jest w całej Warszawie czasem wolontariackich podsumowań, podziękowań i dedykowanych ochotnikom atrakcji. Wszystkim wolontariuszom życzymy, by obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przyniosły wiele radości i energii do dalszego działania. Dziękujemy jednocześnie osobom, instytucjom i organizacjom, które organizują i wspierają poświęcone ochotnikom wydarzenia.

Oferty wolontariatu z całej Warszawy oraz informacje o tym jak m.st. Warszawa wspiera rozwój wolontariatu można znaleźć na Miejskim Portalu Wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl.

Zapraszamy organizacje pozarządowe do zapoznania się z ogłoszonymi obecnie otwartymi konkursami ofert obejmującymi zadania z zakresu edukacji i wsparcia warszawskich wolontariuszy i organizatorów wolontariatu oraz rozwoju wolontariatu w organizacjach pozarządowych. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda