mobile

Wolski Mini Mundial

W Rosji trwają w najlepsze piłkarskie Mistrzostwa Świata. Trzydzieści dwie narodowe reprezentacje walczą o prestiżowe trofeum, które można zdobyć raz na cztery lata. Namiastkę futbolowych zmagań zaprezentowano w Warszawie, gdzie rozegrany został Wolski Mini Mundial.

Marcin Kalicki
Wolski Mini Mundial

- W związku z Mistrzostwami Świata w Rosji chciałam, aby młodzi adepci futbolu poczuli atmosferę turnieju, stąd pomysł na Wolski Mini Mundial. W tych zawodach nie było podziału na miejsca. Każdy z uczestników jest zwycięzcą. Mi jako trenerowi zależy na osobistym rozwoju zawodnika, ale przede wszystkim na dobrej zabawie - mówi Arletta Klejnowska, organizatorka wydarzenia.

W Wolskim Mini Mundialu dedykowanym dla dzieci z grup zerówkowych Szkoły Podstawowej nr 386 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wzięło udział jedenaście trzyosobowych zespołów grających jako reprezentacje: Polski, Senegalu, Rosji, Hiszpanii, Danii, Anglii, Argentyny, Francji, Portugalii, Brazylii i Niemiec.

Zawody otworzył Naczelnik Wydziału Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej dla dzielnicy Wola - Arkadiusz Werelich. Mimo, iż to nie wyniki były najważniejsze to przyznano na koniec rozgrywek kilka wyróżnień. Indywidualne nagrody zakupione przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 386 oraz wydział sportu dzielnicy Wola otrzymali: Tymon Roszuk - najlepszy strzelec, Adam Słotwiński - najlepszy bramkarz, Leon Słupek - najlepszy zawodnik, Jakub Krzeszowiech - zawodnik fair play. Najlepszym kibicem na Wolskim Mini Mundialu była natomiast Katarzyna Słomka.

Jednak to nie nagrody były najważniejsze, a uśmiechnięte i zadowolone z turnieju dzieci.  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda