mobile

Wybory samorządowe 2018 – sprawdź czy zostałeś ujęty w spisie wyborców

Do 12 października każdy wyborca może sprawdzić, w godzinach pracy urzędu, w delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy m.st. Warszawy właściwej dla stałego miejsca zamieszkania, czy został ujęty w spisie wyborców.

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Wybory samorządowe 2018 – sprawdź czy zostałeś ujęty w spisie wyborców

Spis wyborców to spis wszystkich osób, którym przysługuje prawo do głosowania. Spis wyborców dla każdego obwodu głosowania sporządza wójt (burmistrz, prezydent miasta) na podstawie rejestru wyborców. Wyborca może być wpisany tylko do jednego spisu wyborców. Spis wyborców jest udostępniany do wglądu w urzędzie dzielnicy. Każdy wyborca może sprawdzić czy został ujęty w spisie wyborców do 12 października 2018 r. Więcej informacji na temat udostępnienia spisu wyborców znajduje się tutaj.

Warszawa głosuje

21 października br. odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy stolicy wybiorą w nich prezydenta, radnych m.st. Warszawy, dzielnic m.st. Warszawy oraz Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.wybory.um.warszawa.pl gdzie znajduje się kompendium wiedzy nt. wyborów.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda