mobile
REKLAMA

Wycieczka rowerowa we dwoje

Lato to doskonały czas na rowerowe przejażdżki za miasto. Można aktywnie spędzić wolne popołudnie i poprawić samopoczucie. W przypadku wycieczki we dwoje ciekawym pomysłem wydaje się wypożyczenie tandemu, co oferuje Veturilo. 

Aleksandra Falkowska
TAGI
Wycieczka rowerowa we dwoje

Na ulicach Warszawy można dostrzec coraz więcej jednośladów –  część z nas decyduje się zrezygnować z dojazdów autem bądź autobusem do pracy i wybiera rower. Jazda na rowerze przyczynia się do poprawy kondycji i wzmocnienia mięśni. Poprawia się także wydolność organizmu. Wybierając rower – dbamy o środowisko. Jednoślad nie powoduje hałasu, nie wydziela spalin, tak jak samochody. Coraz większą popularnością cieszy się wypożyczalnia rowerów publicznych Veturilo. Oprócz klasycznych i dziecięcych rowerów – Veturilo oferuje również możliwość wypożyczenia tandemów. Dwuosobowych rowerów jest niestety niezbyt dużo, dlatego dobrym rozwiązaniem jest interaktywna mapa stacji, dostępna na stronie internetowej Veturilo – dzięki niej chętni mogą sprawdzić, dokąd udać się, by wypożyczyć tandem i cieszyć się wspólną przejażdżką po mieście. 
Historia tandemów sięga roku 1893, kiedy zaczęły się pojawiać na drogach pierwsze tandemy.  Powstały z myślą o wspólnych przejażdżkach dżentelmenów i dam – kobieta zajmowała pierwsze miejsce i trzymała kierownicę, zaś mężczyzna siedział za nią i do jego zadań należało sterowanie tandemem. Kierownice były ze sobą połączone, co umożliwiło manewrowanie jadącemu z tyłu mężczyźnie. Kobiecie nie wolno było skręcać. 
Wszystkie chętne pary zapraszamy do skorzystania z tandemów i podzielenie się z nami zdjęciami z rowerowych wypraw. 
Aleksandra Falkowska
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko