mobile

Wydarzenia kulturalne w niedzielę!

W niedzielę będzie można skosztować lodów na Festiwalu Lodów Rzemieślniczych, przejść się Powstańczym śladem na Starym Mieście i wysłuchać koncertu w klubokawiarni Bąbel. Z kolei Pałac w Wilanowie przygotował warsztaty dla dzieci z autyzmem.

Informacje prasowe/ fot. pixabay.com
Wydarzenia kulturalne w niedzielę!

Festiwal Lodów Rzemieślniczych

W niedziele będzie można spróbować najróżniejszych lodów z całego świata. Klasyczne lody gałkowe z najlepszej śmietany, wegańskie bez dodatku mleka i jaj, czy tajskie z oryginalnymi dodatkami? W bąbel waflach, w czarnych waflach, w kubeczkach.

Wydarzenie odbędzie się 12.08. od godziny 12.00 na Pomiędzy Cud nad Wisłą i Pomost 511.

Warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu

Organizatorzy zapraszają na warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu, podczas których w przystępny i ciekawy sposób poznają kolekcję wilanowską. Zajęcia będą okazją do spotkania ze sztuką i dawnymi obyczajami oraz do stworzenia swojej kolekcji z pamiątek własnoręcznie wykonanych podczas wizyty w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

ODBIORCY: rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu w wieku 7–10 lat
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | Galeria Magazynowa (wstęp), Sypialnia Pani (część warsztatowa)
GODZINA: 9.30–11.00
ZBIÓRKA: w pałacu przy szatni
KOSZT: udział bezpłatny (Kultura Dostępna)

REZERWACJA: obowiązkowa

Harmonogram spotkań:

12 sierpnia | Wycieczka do starożytnej Grecji
9 września | Lustereczko, powiedz przecie…
23 września | Ślimaczy puchar
14 października | Chińska dama
21 października | Gdzie skryła się kukułka?
18 listopada | Smakowite obrazy
9 grudnia | Szlakiem herbaty

Spacer śladami Powstania Warszawskiego na Starym Mieście

Powstanie Warszawskie to nie tylko heroiczna walka młodych ludzi, ale także tragiczne losy ludności cywilnej. Każdy dzień Powstania to dzień pełen bohaterstwa, ale także cierpienia i rozpaczy zwykłych ludzi.
Z okazji przypadającej '74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszam na spacer Powstańczym śladem na Starym Mieście, podczas którego dowiemy się:
Dlaczego Parasolka znalazła się na Pałacu Krasińskich?
Którędy powstańcy zeszli do kanału?
Kim był najlepszy przewodnik po kanałach i co zrobił?
Gdzie spadł Liberator niosący pomoc dla walczącej Warszawy?
Gdzie odbyła się defilada Powstańców?
Co decydowało o zawarciu małżeństwa w Powstaniu?
Gdzie wziął ślub kierowca z Akcji pod Arsenałem?
Gdzie znajdował się Sztab KG AK?
Dlaczego "Czarna Niedziela"?
Komu udało się uratować przed wymordowaniem w Szpitalu?
Czy mali Powstańcy walczyli?
Co zostało w ścianie Katedry św. Jana?
Co się stało z Kolumną Zygmunta?
i wiele innych...
Spacer startuje w niedzielę, 12 sierpnia 2018 r.. o godz. 13:00 przed bramą Ogrodu Krasińskich, od strony Placu Krasińskich. Spacer przewidziany jest na około 1.5h.
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek.

Koncert "Gdybym był bogaczem"

Klubokawiarnia serdecznie zaprasza na drugą odsłonę cyklu koncertów "Sceny muzycznej Klubokawiarni Babel". Tegoroczny cykl rozpocznie się 12 sierpnia koncertem "Gdybym był bogaczem" w wykonaniu: Joanny Stefańskiej -Matraszek i Ireneusza Miczki, którym towarzyszyć będzie Janusz Tylman.

Koncert w wykonaniu:
Joanny STEFAŃSKIEJ- MATRASZEK - sopran
Ireneusz MICZKI - baryton
Janusza TYLMANA - fortepian

W programie: przeboje muzyki klasycznej, musicalu oraz standardy muzyki rozrywkowej.

Informacje o Wykonawcach:
Janusz Tylman – kompozytor, pianista, twórca muzyki filmowej, teatralnej oraz musicali. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 2001–2005 uczestniczył w programie TVP2 Śpiewające fortepiany, gdzie jako pianista zasiadał przy czarnym fortepianie. Jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i estradowych, a także musicali, wystawianych w polskich teatrach, a także w Stanach Zjednoczonych oraz Szwecji. Skomponował setki piosenek dla dorosłych i dla dzieci.
Joanna Stefańska-Matraszek – sopran. Ukończyła studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Warszawie. Podczas studiów rozpoczęła współpracę z Warszawską Operą Kameralną, z którą jest związana do dziś. Współpraca z WOK zaowocowała debiutem w operze "Wesele Figara" Mozarta rolą Zuzanny, oraz udziałem w festiwalach: Mozartowskim, Rossiniego, Oper Barokowych, Oper Staropolskich. W roku 2013 otrzymała stopień doktora sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyka.
Ireneusz Miczka – baryton. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Technikę wokalną doskonalił na międzynarodowych kursach wokalnych. Wykształcony klasycznie nie ogranicza się tylko do muzyki poważnej. Aktywność zawodowa i pasje Ireneusza Miczki wykraczają poza sceny operowe. Artysta ujmuje pięknie brzmiącym, ciepłym głosem i naturalnością.

Źródło: wydarzenie: Festiwal Lodów Rzemieślniczych, warsztaty dla dzieci ze spektrm autyzmu, Powstanie Warszawskie na Starym Mieście, Koncert "Gdybym był bogaczem"
 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda