mobile

Wydarzenia kulturalne w weekend!

W ten weekend teatr Baza oraz Och- teatr zagrają dla dzieci przedstawienia. Dla fanów współczesnej muzyki też nie zabraknie atrakcji: w piątek oraz w niedziele odbywa się festiwal Nowe Fale. Natomiast osoby, które cenią sobie dobre jedzenie mogą wziąć udział w jarmarku na Rynku Starego Miasta.

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Wydarzenia kulturalne w weekend!

W ten weekend będzie można wziąć udział w wydarzeniach:

Nowe Fale - festiwal współczesnej muzyki jazzowej

Dynamiczny rozwój muzyczny Warszawy spowodował wysyp nowych, interesujących doznań dźwiękowych. Podczas pierwszej edycji festiwalu współczesna muzyka jazzowa i około-jazzowa zostanie zaprezentowana przez wykonawców, którzy nie tylko eksperymentują z tradycyjnymi formami, wychodzą poza dotychczasowe schematy, ale także reinterpretują gatunek konfrontując go z nowymi zjawiskami, co sprawia, że doceniani są nie tylko w kraju, ale i zagranicą.

Program festiwalu NOWE FALE:
10.08 (piątek)

-> 20:00 Alina Mleczko i Trans Fusion | Babie Lato

-> 21:30 Michal Urbaniak & P.Unity | Babie Lato

12.08 (niedziela)

-> 19:00 I Love My Mother | Babie Lato

-> 21:00 Piotr Orzechowski "Pianohooligan" & Kuba Wiecek | Powidoki

-> 22:00 Paweł Szamburski | Powidoki

Przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”

Latem Teatr Baza wychodzi ze swojej siedziby w teren, by spotkać się z najmłodszą publicznością. Aktorzy zapraszają dzieci, rodziców i opiekunów na plenerowe spektakle do warszawskich parków.

11 sierpnia będzie można obejrzeć przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w Sadach Żoliborskich o godzinie 11.00.

Międzynarodowy festiwal tańca w noc spadających gwiazd

W nocy między 11.08 a 12.08 będzie deszcz Perseidów (spadających gwiazd). Istnieje przekonanie, że wszystko, o czym marzysz, podczas gdy gwiazdy spadają, może się spełnić. Tak więc w Warszawie, nad brzegiem rzeki Wisły (przy Bulwarach Wiślanych), tysiące ludzi gromadzi się, by popatrzeć, jak spadają gwiazdy, chcąc spełnić swoje marzenia!
W ciągu dnia, w sobotę i niedzielę, odbędzie się festiwal tańca, gdzie co godzinę będą pokazy różnych stylów tańca, a także będą organizowane darmowe warsztaty taneczne!
Zaplanowano wiele stoisk, na których można będzie kupić produkty międzynarodowe, takie jak słodycze, przyprawy, orientalne drinki itp.
Znajdziecie też stoiska wielu szkół tańca, w których można będzie uzyskać oferty dotyczące stylu, opłaty itd, aby zapisać siebie lub swoje dziecko na zajęcia taneczne!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-12.08 na Bulwarach Smitha Pattona. Start od 12.00.

Kobiety w starym kinie- wakacyjny cykl filmowy

W Domu Spotkań z Historia w sobotę 11. sierpnia będzie można obejrzeć film pt. „Szpieg w masce”, pokaz odbędzie się o godzinie 16.00.

Szpieg w masce reż. Mieczysław Krawicz (1933, 77 min)
Profesor Skalski wraz z synem pracują nad wynalazkiem, dzięki któremu będą w stanie zatrzymać wszystkie wojny na świecie. Ich działalnością interesuje się wywiad obcego państwa, który wysyła na misję specjalną swoją agentkę. W rolę szpiega wcieliła się słynna piosenkarka Hanna Ordonówna i to właśnie z tego filmu pochodzi jedna z jej najpopularniejszych piosenek „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Przedstawienia plenerowe Och-Teatru

„Jaś i Małgosia” reż. Adam Biernacki

Każda historia ma swój początek... i koniec, oczywiście. A skoro każdy koniec to nowy początek – to co stało się z Wilkiem, który chciał przedwcześnie skończyć historię Czerwonego Kapturka i jej Babci? Kim została Czerwony Kapturek kiedy dorosła? I co mają z nimi wspólnego Jaś i Małgosia? Na wszystkie podobne pytania, i jeszcze wiele innych, wspólnie z dziecięcą widownią spróbuje odpowiedzieć Grupa Dochodzeniowa. Z energią i radością wciągając widownię w każdym wieku do wspólnej, interaktywnej zabawy, młodzi aktorzy przypomną wspaniałą, tradycyjną bajkę o w błyskotliwym opracowaniu Jana Brzechwy. Przeżywając przygody razem z Jasiem i Małgosią, słuchając pięknych piosenek i pomagając bohaterom w wybrnięciu z opresji, młodzi widzowie nauczą się zgodnej współpracy, budowania zaufania, czy rozpoznawania niebezpieczeństwa. A wszystko to w rodzinnej, pełnej radości atmosferze!

Spektakl będzie można zobaczyć przed budynkiem teatru w dniu 11.08 o godzinie 17.00.

Jarmark z tradycją

"Jarmark z tradycją" powstał dla wielbicieli polskiej tradycji, rękodzieła oraz pysznych swojskich przysmaków. W dwóch najbardziej prestiżowych miejscach Warszawy cyklicznie co miesiąc odbywać się będzie jarmark produktów regionalnych. Na jarmarku będzie można poznać prawdziwe regionalne wyroby z różnych regionów Polski oraz bezpośrednio porozmawiać z ich producentami.
Wszystkie produkty oferowane podczas jarmarku są robione według starych receptur a ich wspaniały smak i aromat przypomina smaki dzieciństwa. Na jarmarku będzie można nabyć min. wędliny wędzone tradycyjnymi metodami, chrupiące pieczywo wypiekane na naturalnym zakwasie, miody z lokalnych pasiek, sery, sękacze, ciasta domowe, przetwory z owoców i wiele innych pyszności pozbawionych konserwantów i chemii.
Jarmark odbędzie się w dniach 11-12.08 w godzinach 11-19.

Vintage and Vinyl Picnic

Podczas pikniku będzie można kupić oldschoolowe ubrania, płyty winylowe oraz będzie możliwość pogrania na fliperach.
Piknik wystartuje w dniu 12.08 o godzinie 12.00.

Źródło: wydarzenia na facebook: Nowe fale, Noc Spadajacych gwiazd, Kobiety w starym kinie, Jarmark, Vintage and Vinyl Picnic, strona Och-Teatru

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda