mobile

Wygrana Polonii w Ostródzie

W sobotę Czarne Koszule ograły w meczu wyjazdowym Sokoła Ostróda 2:0. Widowisko zepsuli jednak włodarze Sokoła, którzy postanowili wystawiać do gry jak najwięcej młodzieżowców, aby zarobić na Pro Junior System.
 

Szymon Przedpełski
Wygrana Polonii w Ostródzie

Pro Junior System to projekt, który ma pomóc młodym zawodnikom przechodzić do piłki seniorskiej. Kluby za wystawianie młodzieżowców oraz wychowanków dostają punkty. Im wyżej klub znajdzie się w klasyfikacji PJS na koniec sezonu, tym więcej pieniędzy dostanie od PZPN.

Tak oto w sobotnim meczu w pierwszym składzie Sokoła było 6 młodzieżowców, a kolejni wchodzili z ławki. W pewnym momencie wyglądało to już groteskowo. W ataku grał trzeci bramkarz Sokoła, podczas gdy najlepszy napastnik, Robert Hirsz, siedział na trybunach. Oficjalnie - z powodu kontuzji.

Poloniści przez całe spotkanie dominowali, ale widać było, że nie muszą się spinać aby spokojnie wygrać to spotkanie. Dodatkowo od 10 minuty grali w przewadze po czerwonej kartce dla obrońcy gospodarzy, Panka.

 

Sokół – Polonia 0:2

Bramki: Pieczara 11 (k), 63 (k)

Sokół: Bąbel – Łyszyk, Paczkowski, Panek, Otręba (76’ Pietkiewicz), Wojciechowski – Wasiak, Kajca (66’ Wenglorz), Tomkiewicz (46’ Mikołajczyk), Ziółkowski –Lisiecki (60’ Wojewoda).

Polonia: Balawejder – Zajączkowski, Olczak, Szabat (46’ Wasilewski), Maślanka (68’ Rakowski) – Sauczek, Wiśniewski, Małek, Kluska (76’ Przyborowski), Kobiera – Pieczara (64’ Babiński).

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda