mobile
REKLAMA

Wyniki głosowania na projekty budżetu partycypacyjnego 2018 w dzielnicy Ursus

Znamy zwycięzców IV edycji budżetu partycypacyjnego. W dzielnicy Ursus do etapu realizacji przeszło 21 projektów,  tym 11 w Ursusie Południowym i 10 w Ursusie Północnym. Koszt ich realizacji wyniesie 1 640 142,00 zł. Głosowało 3807 mieszkańców Ursusa. Wszystkie projekty mają zostać zrealizowane do 31 grudnia 2018 roku.

UD Wola
TAGI
Wyniki głosowania na projekty budżetu partycypacyjnego 2018 w dzielnicy Ursus

Lista wygranych projektów w dzielnicy Ursus:


Ursus Południowy: 11 projektów. Łączny koszt realizacji: 820 650,00 zł

 

1. Usprawnienie ruchu rowerowego w Dzielnicy Ursus (nr 494). 980 głosów.
Przywrócony zostanie dwukierunkowy ruch rowerowy na ulicy Drzymały.
2. Audiobooki dla młodzieży w 2 bibliotekach - Ursus Południowy (nr 1204). 807 głosów.
Do Biblioteki na ul. Plutony Torpedy i do Biblioteki Skorosze zostaną zakupione zestawy 48 audiobooków dla młodzieży, szczególnie pomocne dla dyslektyków.
3. Plenerowy plac do ćwiczeń (nr 2129). 772 głosy.
Na terenie OSiR Ursus powstanie plac do ćwiczeń na świeżym powietrzu, na który każdy mieszkaniec niezależnie od wieku będzie mógł przyjść, poćwiczyć, poprawić swoją kondycję i sprawność fizyczną, miło i aktywnie spędzając czas ze znajomymi.
4. Projekt zaopatrzenia Domów Kultury w Dzielnicy Ursus w urządzenia AED (Automatyczny defibrylator zewnętrzny) (nr 359). 700 głosów.
Dom Kultury „Kolorowa” zostanie zaopatrzony w ogólnodostępne urządzenia AED, co umożliwi podjęcie przez niewykwalifikowane osoby akcji reanimacyjnej i ratowania życia każdego, kto będzie znajdował się w pobliżu i potrzebował takiej pomocy, do czasu przyjazdu pogotowania ratunkowego.
5. Powietrzna ścieżka gimnastyczna (nr 655). 699 głosów.
Na stadionie OSiR powstanie powietrzna ścieżka gimnastyczna do prowadzenia zajęć sportowych, pokazów, zabaw gimnastycznych. 
6. Poprawa bezpieczeństwa drogowego w okolicach ulicy Skoroszewskiej (nr 882). 665 głosów.
Poprawie bezpieczeństwa mieszkańców sprzyjać będzie montaż progu zwalniającego w ciągu ul. Skoroszewskiej oraz montaż dodatkowych latarni doświetlających przejścia dla pieszych, na skrzyżowaniach ulic Prystora, Skoroszewskiej i Sławoja Składkowskiego.
7. ul. Sławka – nowe miejsca parkingowe (nr 1875). 615 głosów.
Będzie 25 nowych, ogólnodostępnych miejsc parkingowych na jezdni ul. Sławka, w rejonie parku Achera.
8. Piec do wypału ceramiki dla Pracowni Ceramicznej Domu Kultury "Kolorowa" (nr 300). 613 głosów.
Dla Pracowni Ceramicznej Domu Kultury "Kolorowa" – zostanie zakupiony nowy, bezpieczny i energooszczędny piec do wypału ceramiki.
9. Bezpłatne zajęcia Fitness "FIT TO NIE MIT" (nr 1183). 593 głosy.
Dom Kultury „Kolorowa” zakupi niezbędne przyrządy do ćwiczeń i zorganizuje bezpłatne zajęcia Fitness "FIT TO NIE MIT”, dostępne dla wszystkich mieszkańców Ursusa. 
10. SkateparkUrsus (nr 1726). 535 głosów.
W Ursusie na ul. Zapustnej, niedaleko kościoła, zostanie zbudowany duży skatepark, z szerokimi rozpędami, z urozmaiconym funboxem, minirampą, dwiema poręczami i grindboxem.
11. Nauka w ruchu - bezpłatne zajęcia terapii integracji sensorycznej dla naszych dzieci (nr 2573). 488 głosów.
Zostaną zorganizowane bezpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci ze zdiagnozowanymi zaburzeniami procesów integracji sensorycznej, pod opieką wykwalifikowanych, wraz z wyposażeniem Sali (ul. Konińska 2).

Ursus Północny: 10 projektów. Łączny koszt realizacji: 819 492,00 zł


1. Poszerzenie możliwości wykorzystania boiska sportowego na terenie SP 11 poprzez budowę zadaszenia oraz instalację ogrzewania (nr2506). 609 głosów.
Zostanie wykonana konstrukcja zadaszenia wraz z instalacją ogrzewania boiska sportowego na terenie SP 11 ul. Keniga 20, co pozwoli na całoroczne, wielofunkcyjne użytkowanie obiektu.
2. Boiska dla Warszawy - Warszawska 63 (nr262). 517 głosów.
Boisko szkolne do piłki nożnej na ul. Warszawskiej 63 zostanie ogrodzone, zostaną także zamontowanie piłkochwyty.
3. Audiobooki dla młodzieży w 2 bibliotekach - Ursus Północny (nr1199). 496 głosów.
Do Biblioteki Niedźwiadek i Biblioteki Gołąbki zostaną zakupione zestawy 48 audiobooków dla młodzieży, szczególnie pomocne dla dyslektyków.
4. Mała architektura sportowa (2529). 463 głosy.
Projekt zakłada zakup i instalację stołów do gry w piłkarzyki, szachy oraz tenisa stołowego. Każdy ze stołów znajdzie miejsce w czterech lokalizacjach Ursusa Północnego. Konstrukcja stołów jest betonowa, co umożliwi trwałą instalację w miejscach zewnętrznych, rekreacyjnych, na wolnym powietrzu.
5. Projekt zaopatrzenia Domów Kultury w Dzielnicy Ursus w urządzenia AED (Automatyczny defibrylator zewnętrzny) (nr362). 437 głosów.
Dom Kultury „Miś” zostanie zaopatrzony w ogólnodostępne urządzenia AED, co umożliwi podjęcie przez niewykwalifikowane osoby akcji reanimacyjnej i ratowania życia każdego, kto będzie znajdował się w pobliżu i potrzebował takiej pomocy, do czasu przyjazdu pogotowania ratunkowego.
6. Ruchomy neon w kształcie traktora na dachu Urzędu Dzielnicy Ursus (nr2591). 394 głosy.
Zostaną odtworzone, po latach, 3 ruchome neony w kształcie traktora na dachu Urzędu Dzielnicy Ursus, Plac Czerwca 1976 nr 1. Sekwencyjnie rozświetlane koła kolejnych traktorów tworzyć będą wrażenie jadących po krawędzi dachu pojazdów.
7. Wypożyczania Zabawek Edukacyjnych - Ursus Północny (nr1210). 344 głosy.
Projekt zakłada kontynuację w 2018 r. "Wypożyczalni zabawek", w Bibliotece Publicznej w Ursusie: filie Niedźwiadek i Gołąbki.
8. Izba Tożsamości Ursusa zaprasza: Śladami historii po dzielnicy (nr1418). 287 głosów.
Projekt zakłada 6 wycieczek z przewodnikami po wartościowych pod względem historii i kultury przemysłowej lokalizacjach w północnej części Ursusa. Projekt realizowany będzie także w Ośrodku Kultury "ARSUS" w Izbie Tożsamości Ursusa. Dla wszystkich zostanie opracowany darmowy ogólnodostępny spacerownik, także do ściągnięcia w formie mobilnej aplikacji.
9. Skarby Ursusa. Czego nie wiesz o swojej dzielnicy? (nr2082). 254 głosy.
Spopularyzowana zostanie wśród społeczności lokalnej interaktywna gra terenowa geocaching, poprzez zorganizowanie serii praktycznych warsztatów na terenie dzielnicy. Gra polega na poszukiwaniu przy pomocy aplikacji zainstalowanej na smartfonie skrytek umieszczonych w ciekawych miejscach dzielnicy.
10. Poprawa estetyki Niedźwiadka – wymiana biało-czerwonych słupków (nr1872). 231 głosów.
Zostaną wymienione na bardziej eleganckie, czarne (ul. Warszawska, ul. Orląt Lwowskich, ul. Wojciechowskiego, ul. Zagłoby, ul. Keniga).

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko