mobile

Wyprawa do Włoch z Odkupieniem Win

Winiarnia Odkupienie Win istnieje na stołecznym Żoliborzu niemal od roku. Każdego miesiąca zabiera swoich klientów w podróż do innego zakątka świata, oferując wina z wybranych regionów. Tym razem w ofercie sklepu znajdziemy włoskie wina z Apulii. 

Redakcja
TAGI
Wyprawa do Włoch z Odkupieniem Win

Apulia to jeden z największych regionów winiarskich świata, pod względem ilości upraw. Znajduje się na samym południu, dokładnie na „obcasie buta włoskiego’’. Wina z tego regionu mają niepowtarzalny charakter, który zawdzięczają położeniu. Apulia jest oblewana przez wody dwóch mórz, jońskiego i adriatyckiego. Wina z Apulii są pełne i soczyste, głownie dzięki słońcu, które rozgrzewa winnice.
Jednym z win, które zaprezentuje Państwu winiarnia, jest wino z winnicy Apollonio, Elfo Bianco, ze szczepu bianco d’alessano, z apelacji Elfo Bianco D’Alessano Salento IGP. Elfo to kwaskowe, orzeźwiające wino, idealne na lato. Mimo swej lekkości ma pikantny posmak. Z uwagi na cytrusowo-ziołową nutę, po przełknięciu daje charakterystyczne dla tego typu win uczucie suchości. Elfo Bianco wybornie smakuje w połączeniu z sałatkami, rybami i owocami morza. Komponuje się również z lekkimi przekąskami i  owocami. Ma świeży, przyjemny zapach i słomkowo-zielonkawy odcień.

Kolejnym winem w ofercie Odkupienia Win jest Elfo Primitivo z apelacji Elfo Rosso Primitivo Salento IGP, czerwone wino o rubinowych refleksach. Jest wyjątkowo miękkie i krągłe w smaku, ma w sobie nutę suszonych kwiatów, pieprzu i wiśni. Po dojrzałej wiśni pojawia się lekko ostry posmak, a następnie przychodzi delikatny aksamit. Idealnie pasuje do lekkich posiłków mięsnych: z drobiu czy królika.

Odkupienie Win 
Plac Czesława Niemena 1 
lok. U5, 
Warszawa (Artystyczny Żoliborz)
 +48 22 406 73 40 
sklep@odkupieniewin.pl /OdkupienieWin 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko