mobile

Wyróżnienie dla młodego zawodnika Legii

Od września 2018 roku co miesiąc przyznawany jest tytuł Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego, dla najlepszego zawodnika młodego pokolenia występującego na boiskach Lotto Ekstraklasy. Zawodnikiem grudnia wybrany został Radosław Majecki, bramkarz Legii.

Marcin Kalicki
Wyróżnienie dla młodego zawodnika Legii

Majecki jest pierwszym golkiperem otrzymującym to wyróżnienie. Wcześniej tytuły wywalczyło dwóch pomocników i jeden napastnik. - O tytuł ten w każdym miesiącu bieżącego sezonu walczą zawodnicy urodzeni od 1 stycznia 1997 roku. To kryterium wzorowane jest na dacie granicznej obowiązującej na tzw. Liście B z rozgrywek europejskich - Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy UEFA. Drugi warunek dla kandydatów stanowi obywatelstwo polskie. Trójka pretendentów - wraz z laureatem - wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. W grudniu pod uwagę brana była forma zaprezentowana w 17., 18., 19. oraz 20. kolejce - informuje biuro prasowe Ekstraklasy S.A.

Co przekonało do wyboru akurat Radosława Majeckiego na Młodzieżowca Miesiąca? - Po dwudziestu kolejkach sezonu 2018/2019 bramkarz ten notowany jest na drugiej pozycji pod względem największej liczby meczów bez straty bramki. Z pięcioma czystymi kontami ustępuje miejsca w tym zestawieniu tylko Dusanowi Kuciakowi z Lechii Gdańsk. Swój wynik wypracował w trakcie zaledwie siedmiu spotkań, co oznacza, że w ponad 70% meczów rywale nie znaleźli na niego sposobu! - oznajmili przedstawiciele Ekstraklasy S.A.

Wśród trzech nominowanych w grudniu było aż dwóch legionistów. Poza Majeckim pretendentem do nagrody był także Sebastian Szymański. Stawkę uzupełnił młody obrońca Lecha Poznań Robert Gumny.

Dotychczasowi wyróżnieni Młodzieżowcy Miesiąca PKO Banku Polskiego:

Wrzesień 2018 - Patryk Dziczek (Piast Gliwice)

Październik 2018 - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)

Listopad 2018 - Karol Świderski (Jagiellonia Białystok)

Grudzień 2018 - Radosław Majecki (Legia Warszawa)

Fot. Mateusz Kostrzewa/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda