Wysoka wygrana koszykarzy Legii w Toruniu

Przygotowujący się do nowego sezonu Energa Basket Ligi koszykarze stołecznej Legii rozegrali mecz sparingowy w sali treningowej Areny Toruń z Twardymi Piernikami. Goście ze stolicy pokonali rywali różnicą blisko pięćdziesięciu punktów.

Od pierwszych minut spotkania warszawianie zdominowali boiskowe wydarzenia nie pozwalając na wiele grającym w niekompletnym składzie rywalom. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego kreowali sobie mnóstwo dogodnych pozycji jednocześnie solidnie pracując w defensywie. Swoje szanse otrzymali także najmłodsi zawodnicy Legii – Jakub Sadowski i Benjamin Didier-Urbaniak. Pierwsza połowa zakończyła się wyraźnym prowadzeniem Zielonych Kanonierów - 50:31.

Najjaśniejszymi postaciami toruńskiego zespołu byli James Eads III, Aaron Cel i Bartosz Diduszko, którzy dostarczali najwięcej punktów do dorobku swojej drużyny. Po przerwie obraz gry nie uległ znacznej zmianie. Wciąż to zespół ze stolicy dyktował swoje warunki. Z dystansu trafiali m.in. Grzegorz Kamiński, Raymond Cowels czy Łukasz Koszarek. Warszawianie zmuszali rywali do fauli i wielu błędów, które błyskawicznie wykorzystywali. Łatwe punkty po stratach Twardych Pierników zdobywali Benjamin Didier-Urbaniak i Muhammad-Ali Abdur-Rahkman. Ostatecznie Legia Warszawa wyraźnie pokonała Twarde Pierniki Toruń 105:59.

– Każdy sparing jest świetną okazją, aby sobie przećwiczyć zagrywki, które trenujemy podczas przygotowań do sezonu. Rywale nie grali dziś w swoim optymalnym zestawieniu, co jednak nie zmienia tego, że cieszę się z wyraźnej wygranej mojego zespołu. Fajnie zafunkcjonowali nasi młodzi zawodnicy z czego również jestem zadowolony. Jutro przed nami kolejny sprawdzian, czyli rewanż z Anwilem Włocławek za porażkę w naszej hali sprzed tygodnia – powiedział po meczu Wojciech Kamiński, trener Legii Warszawa.

Twarde Pierniki Toruń – Legia Warszawa 59:105 (16:32, 15:18, 19:26, 9:29)

Najwięcej punktów: James Eads III 18, Bartosz Diduszko 13, Aaron Cel 11 - Grzegorz Kamiński 23, Raymond Cowels III 19, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 15

Twarde Pierniki: James Eads III, Bartosz Diduszko, Aaron Cel, Wojciech Czerlonko, Michał Kołodziej, Szymon Janczak, Damian Chojnacki, Jakub Dusza, Jakub Sowa, Paweł Sowiński, Mateusz Lisewski, Jakub Jagodziński.

Legia: Grzegorz Kamiński, Raymond Cowels III, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, Adam Kemp, Dariusz Wyka, Benjamin Didier-Urbaniak, Josh Sharkey, Jakub Sadowski, Grzegorz Kulka, Łukasz Koszarek.

A już dzisiaj kolejny mecz sparingowy. Zieloni Kanonierzy we Włocławku zmierzą się o godz. 15:00 z miejscowym Anwilem.